Komerčné články

4 dôvody prečo začať s turistikou

Možno aj vy cítite, že váš stereotypný život by potreboval zmenu. Chceli by ste sa začať venovať nejakému koníčku, ale neviete si vybrať? Nie ste jediní, ktorí sa v mori nekonečných možností nevyznajú. Máme pre vás tip – vyberte sa na rande s turistikou.

Je nenáročná na vybavenie

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, je to pravda. Aj keď nás odvšadiaľ bombardujú značkové outdoorové veci, na začiatok ich nevyhnutne nepotrebujete. Ono je fajn kúpiť si super nohavice a ešte lepšiu bundu, ale úprimne: cítili by ste sa na túre dobre s pocitom, že na sebe nosíte niekoľko stovák eur? To aby sa človek bál aj sadnúť na zem…Ak to s turistikou myslíte vážne, v prvom rade investujte do kvalitnej obuvi. Takej, pri ktorej je predpoklad, že vám vydrží aspoň 5 – 7 rokov.

screen-wili-royal

Je pre každého

Malí, veľkí, širokí, vysokí, mladí, starší. Turistika takéto obmedzenia nepozná. Ak ale s turistikou len začínate, prispôsobte svoje možnosti podmienkam. Netreba sa hneď štverať na ľadovce alebo trojtisícovky, hoc by ste ich aj zvládli. Nachoďte najskôr nejaké tie menej náročné kilometre a postupne pridávajte. Objednajte si trebárs ubytovanie v Strážovských vrchoch, aj tam sa dajú spraviť hodnotné výstupy, navyše bez más turistov.

screen-wili-hunter

Poskytuje duševný aj telesný oddych

Pohyb je pre človeka prirodzený, zvlášť chôdza. Nemyslite si, že telo si po týždni v kancelárii najlepšie oddýchne na gauči. Veľký omyl! Vybehnite niekam do prírody, hoc aj na najbližší kopček, pokochajte sa výhľadom, zhlboka sa nadýchnite a pocítite ten rozdiel. Aj večer, bude sa vám lepšie zaspávať. Nie nadarmo sa vraví, že vyvetranie si hlavy je niekedy lepšie ako debata so psychológom. Spravte si občas víkend pre seba – nevarte, neupratujte, ale zožeňte si trebárs ubytovanie na Liptove, niekde v pokoji a oddýchnite si aktívne.

screen-wili

Turistika ako dobrý odrazový mostík

Chceli by ste sa konečne začať poriadne hýbať? Tak sa prestaňte ponáhľať, pretože prechod z extrému do extrému nie je zdravý. Začať behať po rokoch športovej hibernácie, to nie je dobrý nápad. Telo by si malo na záťaž zvykať plynule a skvelým medzistupienkom je práve turistika. Prechádzka neuškodí naozaj nikomu. Ubytovanie v Tatrách a hoc aj len pravidelná prechádzka okolo Štrbského plesa je úplne ok.

Leave a Comment