Komerčné články

Dobrý spánok a trvalé zdravie? Vyberte si ten správny matrac

Určite si aj vy dokážete užívať príjemné, dlhé spanie, keď Vás neobťažujú rôzne alergie, bolesti chrbta, či krku a cítite sa vo svojej posteli pohodlne. Kúzlo spočíva vo vhodnom výbere matraca, ktorý Vám jendoznačne umožní uvoľniť sa a užívať si dlhé chvíle kľudu.

shutterstock_214040716

Ale trh je plný rôznych ponúk a vy neviete, aký je primeraný pre Vás? Poradíme Vám, aké základné body si musíte všímať.

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že ak máte partnera, každý z Vás má určité iné proporcie, inú váhu, výšku, genetiku. Preto čo sedí Vám, nemusí vašemu partnerovi. Každý z Vás by mal mať v najlepšom prípade svoju stranu postele a matrac práve akoby „ušitú“ pre jeho telo.

Jednoducho povedané, niekto rád spí v mäkkom, iný má rád pod sebou tvrdý podklad, preto dbajte každý na svoje vlastné predstavy a určite budete spokojní. Rovnako si môžete matrace takto nezávisle na sebe polohovať, čo určite viacerí ocenia.

Rozmery snáď ani nemusíme pripomínať. Aj keď niektorí z nás radi spia s nohami vystrčenými z postele, väčšina si potrebuje matrac prispôsobiť svojej výške, či akýmkoľvek iným požiadavkám. Všeobecne sa odporúča matrac o 20cm dlhšia než výška osoby, ktorá na nej bude spať.

Ak trpíte určitými alergiami, rozhodne to musíte spomenúť pri kúpe matraca. Najčastejšie sa to týka astmy, pričom výrobcovia dnes už ponúkajú v sade i napríklad vankúše za príjemnú cenu dohromady. Nešetrite na Vašom zdraví a určite využite aj tieto možnosti.

Taktiež musíte zohľadniť vašu potivosť. Hlavne v horúcom lete, keď je človek schopný vypotiť v priebehu spánku i tri štvrte litra vody, sa táto vlhkosť dostáva cez prádlo i do matraca. Preto v takom prípade myslite na to, aby bol matrac dostatočne priedušný a spĺňal základné hygienické požiadavky, teda aby sa nestával ideálnym ložiskom pre plesne a baktérie, či roztoče, a tým i zabraňoval dodatočnému zápachu. V tomto prípade si všímajte ich hydroskopické vlastnosti (vďaka svojej vzdušnosti sa odvádza vlhkosť z matraca do vonkajšieho prostredia, a tým pádom máte pocit sucha). Navyše sucho a teplo napomáha riešiť Vaše reumatické problémy.

Rovnako zvážte kvalitu poťahu, pretože ak na matrac dáte nevhodný k vašemu telu, môžete sa cítiť v noci nepríjemne, môžu Vás škrabať, štekliť a rozhodne ku kvalite spánku nepridajú, skôr naopak. Vyberte si radšej teda odzipsovateľné poťahy matracov z kvalitnejších materiálov, aby ich bolo vhodné jednoducho vyprať v práčke, a tým napomôcť všeobecne svoje vlastnej hygiene.

Správnym výberom matracov jednoznačne skvalitníte Vašu regeneráciu z celého dňa a rozhodne sa dajú považovať za nutnú pomôcku pri prevencii vzniku bolestí v krížovej oblasti, či liečbe tohto svalstva.

Leave a Comment