Praktické tipy Zdravie

Chcete si dobiť energiu na celý deň? My vám poradíme ako!

Každé ráno sa budíte so zlepenými očami. Radi by ste ešte spali, lenže práca si vás nepríde vyzdvihnúť až domov, vy musíte za prácou vyraziť. Lenže čo keď sa vám nechce? Nemáte energiu čo i len vstať z postele, nie to ešte pracovať dlhých osem hodín v stereotypnej práci. Ako si každé ráno dobíjať energiu, aby ste dokázali celý deň byť na nohách a byť 100% sústredení? My vám poradíme ako.

shutterstock_222414250

Káva – horký životabudič

Ako prvé na dobitie energie vás určite napadne káva. Nápoj, ktorý omamuje vaše zmysly až tak, že vás dokáže postaviť na unavené nôžky a dokáže vás poslať do práce. To by ste potrebovali, nie? Mnohí ľudia si ráno nevedia predstaviť bez tohto horkého nápoje. Veď čoby nie. Kofeín, ktorý káva obsahuje, naštartuje všetky unavené bunky vo vašom tele a verte či nie dodá vám energiu. Ak ste ju doteraz ešte nepili, nečakajte na nič. Chcete dobiť energiu? Chcete! Spravte si chutnú kávičku do vášho obľúbeného hrnčeka a vychutnajte si jej opojenie.

Nezabúdajte na raňajky!

Dôležitou súčasťou pre nakopnutie vášho organizmu sú aj zdravé výdatné raňajky. Ak chcete byť dostatočne nabitý energiou, tak nezabúdajte na raňajky. Čo si takého dávať na raňajky, aby ste sa zároveň nasýtili a neprejedli zbytočne? Žiadne vyprážané, údené ani nič podobné! Skúste do svojho raňajšieho jedálnička zahrnúť o čosi viac zeleniny a ovocia ako doteraz. Uvidíte, že na sebe zbadáte podstatný rozdiel. Budete sa cítiť omnoho príjemnejšie a najmä budete cítiť tú energiu, ktorú v sebe máte! Neboli ste náhodou celú noc na baterkách?

Doprajte si čas, nevyskakujte z postele ako zmyslov zbavení

Neponáhľajte sa do práce. Radšej si vstaňte o čosi skôr a dobite si energiu ľahkou meditáciou v posteli. Vaše telo vám bude vďačné za to, že ho dobijete energiou. Naťahovanie svalov vás preberie určite lepšie, ako rýchle postavenie z postele. Rýchlym vstávaním sa vám ľahko môže stať, že sa vám počas dňa môže krútiť hlava a bude vám na odpadnutie.

Leave a Comment