Komerčné články

Atraktívny doplnok pre vaše okná, ktorý musíte mať

V dávnej minulosti boli závesy vzácnym interiérovým doplnkom a ich funkcia bola najmä o estetike. Vďaka nim sa dokázala navodiť tá správna atmosféra a pocit luxusu, čo si na vtedajšie pomery nemohol dovoliť každý. Závesy z nádherných a ťažkých látok zdobených zlatom boli a sú súčasťou nejednej historickej budovy. Bohato nariasené volány a strapce, to všetko patrilo k závesom z časov minulých.

Bojovali nie len s časom

O niečo neskôr prišla doba, kedy sa začali využívať viac vzorované textílie, ktoré boli na tie časy dokonalou tieniacou technikou a estetickým doplnkom. V určitú chvíľu sa zdalo, že tieto interiérové doplnky z trhu vytlačia moderné žalúzie a rolety, ktoré sa stali obľúbené najmä pre svoju praktickosť a jednoduchosť v ovládaní. Ani to sa však nepotvrdilo a úspešne si svoje miesto na trhu dlhodobo zachovali moderné závesy až dodnes.

Tradičný doplnok s inováciami

Záves je rovnako atraktívny textilný doplnok interiéru ako napríklad tradičné obliečky či poťahy na posteľ. Nové materiály a dizajn závesov však zlepšili nielen ich estetické kvality, ale aj funkčnosť. Látky majú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá umožňuje dlhodobé používanie a zaručuje jej dokonalý tvar a rozmerovú stálosť.

Vyberať si môžete nielen podľa farebnosti. Nakoľko majú závesy slúžiť tieneniu, dôležitá je tu aj priehľadnosť. Všetky spomínané vlastnosti sú dnes v širokej ponuke. Zvoliť si môžete podľa materiálu, vzorov, farby a samozrejme aj veľkosti. Nezabudnite však na ladenie s vašim interiérom. Najčastejšie by sa mal brať ohľad na základnú a dominantnú farbu v miestnosti. Môže to byť odtieň príjemného koberca, tapety na stene či nábytku v konkrétnej miestnosti. Vďaka závesom bude vaše bývanie jednoducho pohodlné, chránené a moderné.

Leave a Comment