Komerčné články

Aké sú funkcie moderných chladničiek?

Pri výbere chladničky je zásadné jej typ, veľkosť a energetická trieda. Moderné chladničky sú však takmer nabité modernými funkciami, ktoré v praxi určite využijete. Ako si v množstve zvlášť nazvaných funkcií vybrať?

Chladnička je dnes skrátka neoddeliteľnou súčasťou bytu a aj ona dosiahla za roky vývoja dokonalosti v najrôznejších smeroch. Chladnička dnes nie je len spotrebičom so stálou teplotou, ale ponúka aj mnoho užitočných funkcií navyše. Niektoré z nich sú už všeobecne známe a berieme ich ako samozrejmosť. Ďalšie sa ale postupne presadzujú ako prospešné novinky.

Zdroj: https://pixabay.com/cs/led-krystal-krystal-sn%C4%9Bhov%C3%A1-vlo%C4%8Dka-1065155/

Antibakteriálna ochrana

Antibakteriálna ochrana zabezpečí, aby sa z mikroskopických kúskov potravín nestávalo pleseň. A to či už ide o tesnenia vo dverách, priestor políc, či madlo chladničky. S touto ochranou sa vo vašej chladničke už nebudú množiť nebezpečné baktérie, ktorých je bežná chladnička plná.

Funkcia MultiAirflow

Funkcia udržuje stálu teplotu v celom vnútornom priestore chladničky, a to pomocou chytré cirkulácie vzduchu. Preto v chladničkách s touto technológiou zostanú potraviny dlhšie čerstvé.

Tip: Pozrite sa na vstavané chladničky Mora v energetickej triede A + alebo A ++ ktoré majú hygienické police predlžujúce kvalitu potravín.

Nulová zóna

Za nulovú zónu sa považuje priehradka na zeleninu, ovocie alebo syry, v ktorej je nižšia teplota, než vo zvyšku chladničky. Vďaka uloženiu v nulovej zóne zostávajú potraviny dlhšie čerstvé.

Funkcia No Frost

Túto funkciu by mala mať každá chladnička o ktoré budete uvažovať. Úspešne zabraňuje tvorbe námrazy vo vnútri chladničky a vďaka tomu ju nebudete musieť odmrazovať.

Prázdninový režim

Funkcia prázdninového režimu udržuje stálu vnútornú teplotu chladničky v čase, keď ste zrovna na dovolenke. Pretože neotvárajú chladničku, prázdninový režim dokáže ušetriť veľké množstvo energie.

Samoodmrazovania

Samoodmrazovania funguje na princípe cirkulácie vzduchu, ktorá napomáha znižovaniu vlhkosti. Z toho dôvodu sa netvoria na stenách chladničky námraza, ktorá by mohla znižovať účinnosť chladenia.

Tip: Ak chcete naozaj kvalitnú chladničku s prakticky nevyhnutnými funkciemi, pozrite sa na kombinované chladničky od výrobcu Gorenje.

MultiFlow 360 °

Ide o ventilačný systém, ktorý funguje vďaka štrnástich vstupom pre cirkuláciu vzduchu. Ventiláciou docielite stabilný a rovnomernej teploty v celom priestore vašej chladničky.

Technológia IonAir

Technológia IonAir dokáže v chladničke vytvoriť prírodné prostredie tým, že do priestoru chladničky neustále dodáva záporné ióny. Tieto ióny sú prirodzenými čističmi vzduchu, odstraňujú zápachy a tiež významne predlžujú čerstvosť a trvanlivosť potravín.

Funkcia AdaptTech

Každé otvorenie chladničky urýchľuje proces kazenie uložených potravín. Táto technológia zabraňuje výkyvom teploty po otvorení dvierok a tak predlžuje životnosť a zabraňuje šíreniu baktérií v potravinách.

Tip: Kvalitne zvolené materiály znamenajú dlhú životnosť a zároveň základ estetického štýlu. Ak si nie ste istí použitím vhodných materiálov, prečítajte si článok: 9 materiálová do kuchyne: výhody a nevýhody.

Funkcia SuperCool

Túto funkciu oceníte predovšetkým v prípade, že si domov nosíte veľké nákupy. Veľké množstvo potravín s vyššou teplotou, ktoré uložíte do vašej chladničky naraz, významne naruší stabilnú teplotu v chladničke. Vďaka tejto technológii dokáže chladnička nárazovo znížiť teplotu a tým udržovať stabilné prostredie.

Funkcia Super Freeze

Funkcia Super Freeze potraviny prudko zmrazia a tým zachová ich pôvodnú kvalitu. Už sa vám teda nestane, že by na mäse boli kryštáliky ľadu, alebo že by ovocné knedle po rozmrazení boli topiacom.

Domáci bar

S domácim barom sa najčastejšie stretnete u chladničiek amerického typu. Jedná sa o samostatné menšie dvierka, za ktorými nájdete obľúbené nápoje bez nutnosti otvárať celú chladničku.

SimpleSlide police

SimpleSlide je praktický mechanizmus, ktorý umožní rýchle a jednoduché posúvanie políc hore a dole.

Hlboká police vo dverách

Hlboké dvere chladničky ponúkajú veľa úložného priestoru pre najväčšie sklenené alebo plastové fľaše. Špeciálne držiaky sa postarajú, aby fľaše pri otváraní a zatváraní dverí vždy zostali na svojom mieste a zabraňujú tak ich vypadnutiu alebo poškodenia.

Leave a Comment