Komerčné články

Ako si vybrať zásnubný prsteň?

Výber snubného prsteňa je vždy čisto v mužskej réžii, teda iba v tom prípade, keď si muž na pomoc nezavolá najlepšiu kamarátku svojej nastávajúcej, aby mu s výberom pomohla. Pozor, je dôležité, aby ste si nemýlili zlaté svadobné obrúčky so zásnubným prsteňom – obrúčky si vymeníte navzájom počas svadobného obradu, snubný prsteň dostane vaša vyvolená vtedy, keď ju požiadate o ruku. Čo je dôležité pri výbere zásnubného prsteňa? V prvom rade to, aby to ostalo v tajnosti a bolo z toho dokonalé prekvapenie. A ďalej?

shutterstock_146600498

Vyberte ten, ktorý sa jej bude páčiť

Jasné, ľahko sa to hovorí – taký, ktorý sa jej páči, ale ako spoznať ten pravý? Tak, ako ste sa rozhodli pre svoju nastávajúcu, že je vaša pravá, tak sa rozhodnite aj pre zásnubný prsteň, že je ten pravý. Poznáte ju, ľúbite ju, žijete s ňou, už hádam viete, čo sa jej páči a čo nie. Keď ste zúfalý, skúste sa poradiť s jej kamarátkou, ale takou, ktorá nebudete o vašich zásnubách klebetiť ako baba na trhu a pokazí prekvapenie.

Vyberte správnu veľkosť

Pri zisťovaní jej veľkosti máte na výber z dvoch možností, samozrejme, ak jej veľkosť už nepoznáte – nenápadne jej zo šperkovnice zoberte  prsteň, o ktorom viete, že ho pravidelne nosí a je jej dobrý. Ale pozor, zoberte ten, ktorý na prsteníku, nie na palci. Prípadne môžete opäť požiadať jej neklebetnú kamarátku, aby nenápadne zistila veľkosť jej prsteňa, tu však hrozí, že to bude nenápadne ako žltý báger uprostred futbalového ihriska.

Koľko by mal stáť?

Existuje nepísané pravidlo, ktoré hovorí, že zásnubné prstene by mali stáť 2-3 násobok mužovho mesačného platu. Takže, keď zarábate 800€, prsteň by ste mali vyberať v hodnote 1600-2400 €. Neviem, kto vymyslel toto pravidlo, no mám pocit, že to mohli byť ženy.

Zlato, biele zlato? Diamant, zirkon?

Na zásnubnom prsteni vyzerá rozhodne krajšie biele zlato, predsalen potom budete mať zlaté obrúčky. A aký kameň? To záleží od vášho rozpočtu na prsteň, je však dobré, keď je kameň čo najtvrdší, pretože žena bude nosiť prsteň každý deň a bola by škoda, keby sa jej po čase kamienok poškodil. Preto je lepšie vybrať diamantové prstene. Samozrejme, že nezaložíte dom, keď na diamant nemáte peniaze, ide predsa o symboliku a nie o to, kto kúpi čo najdrahší prsteň.

Leave a Comment