Bývanie

Džungľa v kúpeľni

Neobávajte sa toho, že vaša kúpeľňa sa presťahovala do Amazonských pralesov. Stále je na rovnakom mieste, lenže sa v nej nachádza omnoho viac flóry ako prednedávnom.

Pýtate sa prečo je dobré mať vo svojej kúpeľni viac zelených rastliniek?

shutterstock_128130017

Vlhkosť

Je prirodzené, že vo vašej kúpeľni je vysoké percento vlhkosti. Skúšali ste zabrániť tomu, aby ste pri vstupe do nej videli aspoň pod nohy? Niekedy vám pre nadmernú vlhkosť nepomôže ani pravidelné vetranie. Čo tak si do svojej kúpelne nasťahovať aj okrasné rastlinky? Aká v tom bude výhoda? My vám jednu podstatnú výhodu poskytneme. Dokážu nasať okolitú vlhkosť, takže sa nemusíte obávať toho, že sa ocitnete na zemi hneď pri vstupe do miestnosti! Je samozrejmé, že pri dennodennom kúpaní a sprchovaní sa stane, že nejaké tie kvapky ujdú aj zo sprchového kúta alebo z vane. Nedopatrením sa však môže stať, že sa pošmyknete a rozčapíte sa ako žaba na podlahu. Vyhnite sa takýmto nepríjemnostiam a kúpte si okrasné rastlinky, ktoré vám budú sať vlhkosť z prostredia. Niektoré rastlinky vám budú dokonca aj zato vďačné, že budú vo vlhkom prostredí. Budú len tak kvitnúť a pýšiť sa vo vašej kúpeľni! Bude to krásny pohľad.

Estetika

Samozrejme, je dôležité, aby sa vám aj rastlinka páčila. Nemôžete si dať do svojej kúpeľne niečo, čo vám bude biť do očí. Nech ten pohľad pri relaxovaní vo vani stojí za to, nie? Ak máte viac priestoru na rastlinky tak vám odporúčame si zaobstarať palmu. Atmosféra palmy vás prenesie do exotického letoviska, takže už nemusíte investovať niekoľko stoviek eur do exotickej dovolenky. Exotiku budete mať aj doma a ešte k tomu aj zdarma. Ak máte menší priestor tak si zaobstarajte antúrie. Pre svoj exotický vzhľad a menšiu veľkosť si vás získajú na svoju stranu. Vedeli ste o tom, že dokonca pochádzajú z dažďových pralesov?

Určite si pri zariaďovaní vašej kúpeľne zaobstarajte aj rastlinky. Keď zavriete oči a následne ich otvoríte budete sa cítiť ako v džungli. Pritom nemusíte chodiť ďaleko, stačí len vstúpiť do vašej kúpelne.

Leave a Comment