Móda a krása

Ako si vybrať kabelku?

Kabeliek nie je nikdy dosť, aspoň to tvrdí jedna stará ženská múdrosť, je však pravdivá? Keď si kupujete kabelky zásadne len podľa jednej príležitosti a outfitu, potom je to pravda. Ako si ale vybrať kabelku tak, aby sa z nej nestal nepodarený nákup, ktorý skončí po jednom použití zapadnutý niekde v skrini? Je dôležité zodpovedať si na tieto otázky.

shutterstock_132508811

Štýl a veľkosť

Ako prvé, si musíte zodpovedať na otázku, na akú príležitosť si kabelku kupujete? Chcem ju na každodenné nosenie? Na spoločenskú udalosť alebo na veci do posilky? Vyberte si kabelku podľa udalosti, na ktorú ju použijete. A veľkosť? Ujasnite si, čo v nej chcete nosiť – či len kľúče, parfém a mobil alebo aj obed do práce, knižku do autobusu a fľašu s vodou.

Prispôsobte kabelku svojej postave

Keď viete, aký chcete štýl a veľkosť, prispôsobte výber kabelky svojej postave. Ako? Nízke a drobné ženy vyzerajú s malými kabelkami vyššie a naopak – ešte nižšie pôsobia, keď si vyberú veľkú kabelku. Vysoké a štíhle ženy vyzerajú s malými kabelkami mohutnejšie, preto je pre ne lepšie, keď si vyberú veľké kabelky. Vedeli ste o tom, že tvar kabelky by mal byť opakom vašej postavy? Nízkym ženám sa hodia kabelky obdĺžnikového tvaru a vysokým ženám zase okrúhle kabelky.

Farba a materiál? 

Jednoznačne čierna farba. Už máte jednu čiernu kabelku? Kúpte si ďalšiu. Ale nebráňte sa ani pestrým farbám, tie môžete prispôsobiť ročnému obdobiu. Na jar sú skvelé kabelky v pastelových farbách, ktoré rozžiaria váš outfit. V lete sa nemusíte báť siahnuť ani po kabelkách výraznejších farieb – výrazná červená, žltá, oranžová. A na jeseň? Odtiene oranžovej a hnedej, nech ladíte s farbou listov a zima sa nesie vo farbách bielej a čiernej. A čo materiál? Kožené kabelky nevyjdú z módy nikdy, počas teplejších dní môžete osviežiť svoj outfit aj textilnou či slamenou kabelkou.

Keď máte príležitosť, na ktorej chcete byť očarujúca, nebojte sa toho a kúpte si kabelku, ktorú využijete len jedenkrát, ale zažiarite s ňou. Dobehnete to neskôr, vďaka týmto radám.

Leave a Comment