Móda a krása

Ako na rozštiepené končeky?

Vlasy vedia narobiť toľko problémov, že ich nedokážete spočítať na prstoch oboch rúk. jedným z výrazných problémov, ktorý postihuje množstvo žien je štiepenie končekov. Ako si poradiť s rozštiepenými končekmi? Povieme si.

shutterstock_111732335

Pravidelné strihanie

Častejšia návšteva kaderníčky vám vie pomôcť. Pravidelne sa dávajte podstrihnúť. Ak samozrejme túžite po kratšom strihu, keď máte vlasy zničené, neváhajte. Vďaka výraznému podstrihnutiu vaše vlasy dostanú nový nádych. Budete mať pocit ako keby vám vlasy vymenili. Tajomstvom krásnych dlhých vlasov u žien je podmienené pravidelným podstrihávaním. Keď sa ženy nedávajú aspoň raz za polroka podstrihnúť, kvalita vlasov rapídne klesá.

Doprajte si zábaly

Ak sa chcete vyhnúť štiepeniu končekov, doprajte si aspoň raz za týždeň dobrý zábal. Vlasy potrebujú regeneráciu a tú im prinesie práve olivový olej. Zohriaty olej si postupne vmasírujte do vlasovej pokožky. Následne si vlasy zabaľte do uteráka a nechajte pôsobiť. Po čase si vlasy umyte, ale pozor, vyhnite sa akémukoľvek šampónu. Vlasy spláchnite len čistou vodou.

Buďte obozretnejšie pri sušení

Končeky vlasov môže okrem nesprávnej kefy štiepiť aj nesprávna manipulácia pri sušení. Snažte sa čo najviac vyhýbať sušeniu vlasov fénom. Nechajte ich prirodzene uschnúť. Vďaka tomu dokážete znížiť alebo úplne odstrániť riziko lámavosti. Vlasy sa snažte nenechávať dlho v uteráku. Aj vtedy sa môže zvýšiť riziko štiepenia končekov.

Vlasy sú korunkou krásy, ktorou disponujete. Strážte si ju, aby vám ich neodborná manipulácia nezničila.

Leave a Comment