Auto-moto

Ako si vybrať autoškolu, aby ste boli spokojný

Tvrdiť, že výber autoškoly a vysokej či strednej školy je rovnako dôležitý, by bolo zrejme trochu zveličujúce. Povedať však, že vybrať si tú správnu autoškolu je veľmi dôležité a ovplyvní to vaše správanie na cestách, je fakt. Aj preto by ste si nemali vypísať tri prvé autoškoly na terč, zavrieť oči a hodiť šípkou. Dajte si záležať na tom, aby ste zohľadnili pri výbere všetko, čo je pre vás dôležité. A čo by pre vás dôležitým malo byť? Minimálne tieto veci.

shutterstock_116279278 (1)

Pýtajte sa blízkych

Čím väčšie mesto, tým viac autoškôl, ale ako vybrať tú správnu z tých desiatok? Urobte si sito, ktoré vám pri prvotnom rozhodovaní veľmi pomôže. Pýtajte sa ľudí, ktorí robili autoškolu počas posledných 5 rokov, ako boli spokojní, čo im na autoškole prekážalo a naopak, čo im vyhovovalo. Odporúčanie od tých, ktorým dôverujete, má stokrát väčšiu hodnotu ako marketingové rečičky na stránke tej-ktorej autoškoly.

Dokáže sa vám autoškola prispôsobiť?

Vy platíte za nejakú službu a chcete byť maximálne spokojný, aj preto si overte, či sa vám autoškola dokáže prispôsobiť. Dokáže vám zabezpečiť cvičnú jazdu vtedy, keď máte čas? Zaujímajte sa aj o inštruktora, rozumiete si ľudsky? Je trpezlivý, aké majú s ním skúsenosti iní? Nie každý má rovnaké šoférske zručnosti, je veľmi dôležité, aby mal pre vás pochopenie. Získajte informácie aj o tomto.

A čo poviete na autá

Nie vždy platí, že ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Aj preto si vyberte autoškolu, ktorej vozový park je v dobrom stave, o autá sa pravidelne stará, nemajú vybúchanú spojku, ako väčšina áut, na ktorých sa učia autoškoláci jazdiť a autoškola ich údržbu zanedbáva. Je oveľa lepšie učiť sa na aute v dobrom technickom stave.

Detaily, ktoré môžu rozhodnúť

Cena by nemala byť prvoradá, ale samozrejme tváriť sa, ako rozkokošený milionár a nepozerať na sumu, ktorú za kurz zaplatíte, je hlúposť. Cena však musí korešpondovať s kvalitou, ktorú dostanete. Zaujímajte sa aj o to, či autoškola ponúka kondičné jazdy. Teda extra jazdy, za ktoré si priplatíte a pod dohľadom inštruktora sa zdokonaľujete. Určite nepodceňujte ani to, či vám autoškola dokáže zabezpečiť kurz prvej pomoci a učebné pomôcky zadarmo.

Leave a Comment