Komerčné články

Vyberte si správne náušnice podľa svojej tváre

Náušnice dokážu rozžiariť nielen každý váš outfit, ale aj vašu tvár. A zároveň, zlý výber náušníc dokáže potopiť inač dokonalý outfit a deformovať vašu tvár. Aké náušnice by ste si mali vybrať, keď máte oválnu, okrúhlu, hranatú či úzku tvár? Návod, ako zažiariť s každým typom tváre nájdete v týchto riadkoch.

shutterstock_141576169

Oválna tvár

Oválna tvár má lícne kosti rovnako široké ako čelo, až od lícnych kostí sa tvár zužuje smerom k brade. Aké sú najlepšie náušnice pre tento typ tváre? Všetky. Keď máte takúto tvár, môžete nosiť prakticky akékoľvek náušnice. No tie, ktoré sa budú na vás najviac vynímať sú oválne visiace náušnice.

Okrúhla tvár

Okrúhla tvár je naozaj okrúhla. Najširšie miesto tváre je na úrovni lícnych kostí, od tohto miesta sa tvár zužuje smerom nahor aj nadol. A aké náušnice sú najlepšie pre ženy s touto tvárou? Najviac im pristanú dlhšie náušnice s hranatými tvarmi. Ďalšou správnou voľbou je aj visiaci tvar či tvar slzičky. Vyberajte si také, ktoré nie sú okrúhle alebo oválne. Takýmto náušniciam sa radšej vyhnite.

Hranatá tvár

Hranatá tvár sa od lícnych kostí smerom k brade veľmi nezužuje. Ako ste si iste všimli, správny výber tvaru náušníc je často presným opakom tvaru vašej tváre. Takže na hranatú tvár sú najlepšie okrúhle a oválne náušnice. Tie vašu tvár zjemnia a urobia viac žensou. A akým typom by ste sa mali vyhnúť? Hranatým tváram nepristanú príliš široké náušnice, ktoré rozšíria aj vašu tvár.

Zúžená tvár

Zúžená alebo aj obdĺžniková tvár má rovnaký tvar ako hranatá, no je predĺžená. Preto keď chcete dosiahnuť efekt skrátenia tváre, sú pre vás ideálne dlhé visiace náušnice, ktoré tvár opticky skrátia. Skvelou možnosťou sú aj perlové náušnice, ktoré takúto tvár zjemnia a opticky jej uberú dĺžku. Najlepšie sú také, ktoré sú akýmsi zhlukom perál a vyzerajú ako malina.

Dôležité je vybrať si náušnice podľa typu svojej tváre, ale nezabudnite ich prispôsobiť ani vášmu outfitu. Keď sa budete týmto riadiť, v spoločnosti skutočne zažiarite.

Leave a Comment