Praktické tipy

Praktické rady do domácnosti

Milé dámy, chceli by ste zopár rád do domácnosti? Radi by ste sa dozvedeli niečo nové, niečo čo by možno aj vám pomohlo vyriešiť problémy v domácnosti? V tom prípade si s určitosťou prečítajte tieto rady, ktoré vám ponúkneme. Čo viete, možno ich aj vy využijete! Nech sa páči!

shutterstock_190955117

Lesklé listy rastlín

Vo vašej domácnosti máte veľa rastliniek s veľkými listami. Palmy a juky sú nepredstaviteľnou súčasťou vášho domova. Aj keď ich pravidelne utierate listy sa vám nezdajú čisté a lesklé. Chcete vedieť ako docieliť lesk listov? Úplne jednoducho. Ak ste dostali chuť na banán, šupku nezahadzujte. Predsa len bude mať nejaký úžitok. Aký? Pomôže vám docieliť lesk na listoch rastliniek. Stačí, keď vnútornou stranou banánovej šupky prejdete po listoch. Uvidíte ten lesk! Rastlinky sa budú lesknúť oveľa viac ako kedy predtým.

Deti a ich umelecké výtvory na stenu

Máte doma drobcov, ktorým už papiere nestačia na ich umeleckú tvorbu a radi si pokreslia aj po stenách? Nezúfajte! Žiadne bielenie nebude! Stačí, ak máte po ruke bielu pastu, ktorú stačí naniesť handričkou na pokreslené miesta od voskoviek a následne to vydrhnite. Potom stačí dočistiť saponátom a máte krásne čisté steny. Viete o tom, že biela pasta pomôže aj na pokreslený gauč od pera? Následne tieto umelecké výtvory spláchnete vodou a budú preč. Pasta je bojovník proti škvrnám.

Lak  – pomocník

Máte doma v šatníku drevené vešiaky so zádermi? Neobracajte sa na šmirgeľ, stačí ak máte doma po ruke lak. Lak totižto zacelí zádery a predĺži vešiakom životnosť. Viete na čo je ešte tento malý šikovník dobrý? Dámam pomôže zo zatrhnutými pančuškami. Akonáhle sa vám urobí očko a máte po ruke lak, neváhajte a kraje zatrite týmto malým zázrakom vo fľaštičke. Máte istotu, že sa vám pančušky nebudú trhať ďalej.

Leave a Comment