Praktické tipy

Vstavané skrine aj do chodby či pod schody

Kde schovať všetky topánky a kabáty, keď priestor v izbe dochádza? Každý z nás rieši dilemu , kde dočasne uschovať zimné topánky počas leta a naopak, kde uschovať letné topánky počas zimy. Ak máte dostatočne veľkú povalu alebo pivnicu, ste šťastný človek. Čo však majú robiť tí, ktorí majú v dome, či byte obmedzené priestory? Treba byť dodatočne kreatívni a využiť všetok priestor, ktorý nám byt alebo dom ponúka, do posledného centimetra. Na efektívne využitie priestoru sú ideálne vstavané skrine. Vstavané skrine na chodbe nie sú ničím výnimočným.

Vstavané skrine aj na chodbe

Zabudnite na to, že vstavané skrine patria len do spálne, či do detskej izby. Neváhajte ich využiť aj v priestore chodby. Vstavanú skriňu sa snažte si rozvrhnúť tak, aby vypĺňala priestor od podlahy až po strop. Pokojne z jednej vstavanej skrine urobte zároveň skriňu na topánky a aj šatníkovú skriňu na odloženie kabátov, búnd, dáždnikov. Šuflíky v vstavaných skriniach môžete využiť na uchovanie napríklad papúč pre návštevu. Hornú časť skrine, kde sa nedá dostať jednoducho, pretože predsa len je to vysoko môžete využiť na uschovanie už spomínanej sezónnej obuvi. V lete si do vrchnej časti môžete uschovať zimné čižmy, poprípade zimnú turistickú obuv, v zime zasa vo vrchnej časti vstavaných skríň môžete uschovať sandále, poltopánky, balerínky, šľapky. Rovnako sa vrchná časť vstavaných skríň  na chodbe dá využiť na odloženie topánok, z ktorých už deti vyrástli. Je vhodné ich uložiť do nejakej zatváracej krabice, aby sa zbytočne nezhodnocovali a odložiť ich na miesto, kde nebudú zavadzať. Takto využijete efektívne každý centimeter skrine. Navyše na prednú časť vstavaných skríň sa často aplikuje aj zrkadlo. A mať v chodbe zrkadlo je ideálne, pred odchodom z domu sa vždy viete skontrolovať a nemusíte už v topánkach behať po celom dome.

Vstavané skrine pod schodiskom? Dobrý nápad

Máte v dome schodisko a pod nim prázdny priestor, kde neviete čo dať? Dávať tam zbytočné dekorácie, na ktoré padá prach sa vám nechce? Nebráňte sa možnosti dať si vstavané skrine aj pod schodisko. To, že je to šikmá plocha pre stolárov nie je žiadny problém. Pre nich je dôležité si to len dobre zamerať a problém je vyriešený. V tejto časti môžete pokojne odkladať lyže, lyžiarky, nafukovačka alebo akékoľvek veci, ktoré nie sú predmetom bežnej potreby. Alebo takéto vstavané skrine pod schodiskom pokojne využite na všetky tie veci, ktoré neviete kde dať. Do vstavaných skríň sa toho zmestí naozaj veľa.

Leave a Comment