Bývanie

Veľké upratovanie

Aj vy to poznáte? Pravidelne pred Vianocami a pravidelne pred letnými prázdninami. Vianoce sú ešte ďaleko, najbližšie vás čaká veľké  upratovanie pred letnými prázdninami. Pýtate sa načo treba také veľké upratovanie, keď každý týždeň drhnete všetko od povaly až po prízemie? Neskutočné, tak sa vám do toho nechce! Bohužiaľ sa tomu nevyhnete. Naše matky to majú tak zaužívané. Tak poďme si obliecť staré rozťahané tepláky a tričko a ideme upratovať! Počkať, ešte kefa a handra!

shutterstock_114452509

Prášenie a tepovanie kobercov

Kuchyňa a v nej veľký koberec, spálňa a v nej veľký koberec. Všade samé koberce a toľko úsilia bude treba, aby ste ich dali do pôvodného stavu. Za ten rok čo sa vonku neprášili a netepovali by si zaslúžili teraz poriadne vydrhnúť! V obchodoch nájdete množstvo prípravkov na tepovanie, tak stačí keď odbehnete a kúpite rovno dva, budete ich potrebovať. Prečo až dva? Vari si nespomínate, keď sa vašim deťom podarila rozliať paradajková polievka? Nevidíte tie škvrny?

Zavolajte si na pomoc nejakého rodinného príslušníka a berte koberec na plecia. Treba ho prevesiť a poriadne ho ošetriť. Tá špinavá voda a ten prach. Ťažko sa na to pozerá.

Utieranie prachu

Vidíte ten prach na vysokých poličkách? Ak nie tak sa bližšie pozrite. Budete potrebovať poriadnu kefu na to, aby ste všetok tento prach odstránili. Obyčajne takéto dôkladné čistenie nerobíte, práve teraz pred letnými prázdninami nastal ten správny čas. Toľko chytačov prachu máte na tých policiach, až strach! Sošky a vázy, chcelo by to riadnu redukciu nepotrebných vecí, tak neváhajte a vezmite do rúk kôš a vyhadzujte. O to sa vám bude potom lepšie upratovať.

Do veľkého upratovania budete musieť investovať nemálo čas, avšak verte, že to potom bude stáť za to, potom budeme môcť v kľude oddychovať a slniť sa na záhradke a čítať si vašu obľúbenú knižku. Tak do upratovania, nech to máte za sebou.

Leave a Comment