Praktické tipy Zdravie

Ako si chrániť pokožku v lete?

Zas a znova ste si nedávali pozor a vystavili ste svoju pokožku priamemu slnečnému žiareniu? Niežeby ste sa mali schovávať počas celého leta pod slnečník, ale treba si dávať pozor, aby ste si pokožku nespálili. Postupnými klimatickými zmenami sa slnečné žiarenie čoraz viac zintenzívňuje a my musíme čoraz častejšie vyťahovať z tašky silné ochranné krémy. Sú však účinné keď sa nám niekedy aj tak podarí spáliť? Ťažká otázka. Je dôležité sa dopredu pripravovať na intenzívne slnečné žiarenie. Ako?

pleť

Príprava na intenzívne slnečné žiarenie

Pred letnou sezónou je dôležité sa pripravovať na slnečné žiarenie. Rozmýšľali ste ako, ale neprišli ste na žiadny spôsob ako sa chrániť? Skúste tak mesiac pred letom začať užívať betakarotén. Spĺňa ochrannú funkciu a zároveň vašu pokožku chráni pred starnutím. Vám nestačí užívať tabletky, chcete jesť aj potraviny, ktoré ho obsahujú?

Na pláž s mangom a s marhuľami

Obľubujete toto ovocie? Ak áno, tak máte vyhrané. V mangu a marhuliach sa nachádza veľké množstvo betakaroténu. Až také, že budete môcť vynechať užívanie betakaroténových tabletiek.Ak ste však fajčiar a prírodná forma vám nevonia ostaňte radšej pri tabletkách, avšak užívajte ho iba dva týždne pred dovolenkou. Nie dlhšie! Celoročné užívanie vám môže spôsobiť zdravotné problémy, tak opatrne. Doktori však viac odporúčajú užívanie prírodného betakaroténu ako užívanie syntetického betakaroténu. Neotáľajte a skočte na záhradku otrhať si čerstvé voňavé marhule a s chuťou sa do nich zakusnite! Pôsobia blahodárne a osviežujúco na vašu pokožku.

Čo ak sa vám podarilo pokožku si tak či tak spáliť, aj keď ste sa snažili chrániť? Ako ju ošetrovať?

Ošetrenie spálenej pokožky

Bolí vás spálená pokožka a neviete si čím si ju ošetriť? Stačí len otvoriť chladničku alebo nahliadnuť do kuchyne. V oboch nájdete niečo čo vám dokáže pomôcť. Čo to asi bude? Napríklad kyslomliečne výrobky. Pri nanášaní budete cítiť intenzívnu bolesť, avšak potom začne studené mlieko účinkovať. Pozor, nenechávajte ho úplne zaschnúť! Včasne ho zotrite a v prípade potreby aplikujte naďalej.

Dávajte si pozor pred slnečným žiarením. Vaša koža je predsa dôležitá.

Leave a Comment