Komerčné články Praktické tipy

Tipy na aktivity pre deti v zime

Zima je krásne obdobie, ktoré sa dá navyše zužitkovať v prospech vás aj vašich detí. Pobyt na čerstvom vzduchu, hoci aj chladnejšom, pôsobí pozitívne na celý organizmus. Zároveň je to tá najprirodzenejšia forma otužovania. Pripravte si zimnú výbavu a ide sa von!

Klasika, ktorá nesklame

Klasická sánkovačka možno znie ako klišé, no po spustení dolu z kopca sa vyčaruje úsmev na tvárach aj dospelým. Pri nedostatku snehu za posledné roky je to pre deti tak trochu vzácnosť. Ak už nevládzete šliapať do kopca za ďalším zjazdom na sánkach, oddýchnite si

počas stavania snehuliaka. Na ceste domov alebo k autu vyberte cestu, ktorá nie je tak husto vyšliapaná. Môžete sa zahrať na kráčanie v jednej stope. Prvý ide dospelák a deti za ním musia stupiť do ním vytvorených odtlačkov.

Keď je počasie proti vám

Niekedy je počasie natoľko zlé, že sa von jednoducho nedá ísť. Teda, ak nechcete skákať z kaluže do kaluže s dáždnikom nad hlavou.

Deti, možno na rozdiel od dospelých, majú veľa energie aj počas pochmúrnych dní. Ak im už byt na hru nestačí, vezmite ich na detské ihrisko.

Vybavenie interiérového ihriska (indoor playground equipment) je zväčša prispôsobené rôznym vekovým kategóriám detí.

Pre tie najmenšie deti sú vhodné mäkké nafukovacie atrakcie (air coasters), kde si nemôžu ublížiť. Asi žiadne dieťa nikdy neomrzia hry vo vode v bazéne. Vyhriate haly plavární sú skvelé miesto, kde stráviť upršané sobotné popoludnie.

Ak si chcete zašportovať spolu s deťmi, vyberte sa na trampolíny. Moderné trampolínové parky (trampoline park equipment) majú plochy prispôsobené aj pre dospelých. Deti budú nadšené, že sa môžu zabávať spolu s vami a vy ich tak budete mať neustále na očiach.

Leave a Comment