Komerčné články Móda a krása Praktické tipy

Ženy vedia, ako rozžiariť jarnú sezónu. Vyberáme trendy poťahy do auta

Jarné obdobie sa pre motoristov spája s výmenou zimných za letné pneumatiky, s čistením vozidla a príjemnými interiérovými zmenami. Na komfort a čistotu máme dbať všetci rovnako, no aký perfekcionizmus vieme nájsť v autách vhodných pre ženy? Dnes sa zameriame na výmenu poťahov tak, aby jednoznačne korešpondovali s interiérovým štýlom vo vozidle a sezónnosťou.

Aké sú základné funkcie autopoťahov?

Vychádzame z toho, že auto pre ženu je menšie, má stiesnenejšie podmienky v interiéri. Stáva sa tak náchylnejšie na ušpinenie a opotrebovanie. Keď sa usadíte do tak zanedbaného sedadla v aute, „odskáče“ si to aj váš outfit. Ktorá žena už len túži vyzerať neupravene? Takýmto faux-pas predídete výberom vhodných autopoťahov, ale pri ich pravidelnej údržbe a čistení.

Nie je nič horšie ako chváliť sa poťahmi do auta, ktoré priam pýtajú „refresh“. Ten si po zime môžete dopriať aj vy – prídavnou funkciou masáže, v prípade, že sa ochladí, poťahy vás zahrejú. Všetky tieto funkcie participujú na zvýšenom komforte, reprezentatívnosti a na „celistvosti“ s vozidlom.

Pri výbere najviac hrozí, že ženy jednoducho neodolajú štýlovým novinkám. Afekty však nedodajú interiéru vášho vozidla ten správny efekt, a preto vychádzame zo sortimentu pre dané auto. Konkrétne ale ide o poťahy do auta pre ženu, ktorá síce vie oceniť kvality materiálu, ale pri ich vzájomnej kompatibilite nechá skôr na rady odborníkov. Poťah musí sedieť, preto zvažujeme výber modelu podľa značky vozidla, typu a roku výrobu, v neposlednom rade aj podľa špecifík sedadiel a ďalších doplnkov v aute, zoradených napr. podľa dôležitosti

Čo zohľadniť pred výberom konkrétneho autopoťahu? 

  • Šírku a výšku sedadiel s operadlami
  • rôzne napínanie autopoťahov pre opierky hlavy
  • obsahujú autopoťahy špeciálne trhacie nite pre bočné airbagy?

Ako docieliť čo najvýnimočnejšie sedenie na autopoťahoch pre ženy? 

Sedieť za volantom máme vystreto, čo nám zabezpečujú dobre zvolené oporné prvky sedadla a jeho výbavy. Môže teda autopoťah podporovať lepšiu ergonómiu? Zlatou strednou cestou bývajú autopoťahy s textíliou a gumou – zabraňujú posúvaniu po sedadle, disponujú vypchávkami so schopnosťou prispôsobiť sa nášmu telu po bokoch a na chrbte. Pozor, na dlhých cestách odporúčame vybrať si z autopoťahov so schopnosťou odvádzať pot a dobre odrážať slnečné lúče. 

Jarná výzva pre ženy-motoristky! 

Slnko a kvety sú však skvelým motívom pre jarnú výbavu do auta. Zachovať ženský a jedinečný charakter je pri takýchto vzoroch o to väčšou výzvou. Vyspelá žena neklesá k infantilným kresbám, ale drží sa istej úrovne. Kvetov v pastelových odtieňoch nech je len pár, pričom ich nechávame vyniknúť na lesklom tmavom povrchu. Energicky pôsobí napr. kombinácia fuschiových kvetov na čiernom podklade.

Leave a Comment