Zdravie

Tipy a triky na posilnenie imunity

Nie nadarmo sa hovorí, že zdravie je to najdôležitejšie. Treba sa oň starať 24 hodín denne bez prestávky. Vy sa aj snažíte, avšak nedarí sa vám to. V čom je potom problém? Máte pocit, že sa na vás lepí azda každá choroba, ktorá okolo vás prejde? Zrejme bude problém vo vašej imunite. Ak chcete docieliť, aby vás všetky choroby obchádzali, dáme vám zopár rád ako posilniť váš imunitný systém. Čo musíte robiť pre to, aby ste boli zdravý?

shutterstock_118659454

Nesmiete sa prestať hýbať

Áno – pohyb je veľmi dôležitý pre správne fungovanie vášho imunitného systému. Sedenie na gauči celú zima a celé leto vám nepomôže, práve naopak, všetko len zhorší. Vaše svalstvo si zvykne na pohodlie a potom pre ostatných zdanlivo ľahká prechádzka bude pre vás veľkou záťažou. Preto neseďte doma a nepozerajte na okolie cez okno – robte aj čosi pre svoju imunitu. Oblečte sa a vybehnite na najbližší kopec. Pre začiatok je aj to dobré – uvidíte, že časom sa vaša imunita začne zlepšovať. Žiadna káva  – iba zdravý pohyb na vzduchu vám dopomôže k tomu, aby sa váš organizmus vzchopil. Pohybu sa nevzdávajte ani keď udrie jeseň a zima. Stačí na seba prehodiť viac oblečenia a môžete vyraziť. Obalamuťte choroby a chráňte si svoju imunitu.

„Zahoďte“ stres

Prečo sa trápite pre veci, ktoré nejde zmeniť? Zabudnite na stres – posilnite svoju imunitu. Odvšadiaľ počúvate, že všetky choroby pramenia zo stresu. Keď to viete, tak prečo to nerobíte? Zahoďte stres niekam ďaleko a ozdravte svoju myseľ. Skúste meditáciu a doprajte vášmu telu masáž. Verte, že sa vám vaše telo odvďačí.

Nevyhýbajte sa pravidelnému sexu

Vedeli ste o tom, že aj zdravý pravidelný sex dokáže nakopnúť už vašu naštrbenú imunitu? Nesnažte sa odmietať sex s vašim partnerom, je totižto prospešný pre vaše zdravie. Chrípka, bolesti žalúdka a bolesti hlavy vám budú na míle vzdialené. Milujte sa – budete svieži ako rybičky!

3 komentáre

  • Pekny clanok. Nezabudajte vsak, ze najdolezitejsia je strava, bez nej to nejde. Urcite je prevencia na prvom mieste a preto na imunitu odorucam ALKALIO. Ja si ho davam pravidelne, je mi citelne lepsie a rozne chripkove obdobia prekonavam bez problemov.

Leave a Comment