Bývanie

Svetlý nábytok alebo tmavý nábytok?

Pri zariaďovaní domácnosti máme podaktorí hlavu v smútku. Trh je preplnený nestabilným nábytkom a vy máte problém si vybrať cenovo prijateľný a zároveň kvalitný. Tentokrát sa však budeme zaoberať  výberom tmavého alebo svetlého nábytku. Ktorý nábytok sa vám bude hodiť?

shutterstock_16609958912

Svetlý nábytok

Ak vaše nezariadené priestory majú tmaví nádych, jednoznačne doň voľte svetlejší nábytok, ktorý miestnosť zosvetlí. Tmavé farby ako červená, fialová, hnedá alebo nebodaj čierna, si vyžadujú svetlý nábytok. Svetlejší nábytok si uplatní miesto aj tam, kde je menší počet okien. Svetlejší nábytok vám totižto pridá viac svetla do miestnosti. Je známy najmä svojou eleganciou a komfortnosťou.

TIP: Nábytok Bratislava

Tmavý nábytok

Tmavý nábytok pôsobí naozaj úchvatne. Väčšinou sa volí do svetlejších miestností, kde počas dňa svieti slnko. Ďalej sa volí do miestností, ktorých rozmery sú väčšie.

Samozrejme je možná aj kombinácia nábytku, avšak chce to dobré dizajnérske schopnosti. Estetický cit má málokto z nás. Dobre zvážte kúpu nábytku do miestnosti. Zohľadnite všetky faktory a až potom nakupujte vybraný nábytok.

Leave a Comment