Bývanie

Kde žije najviac baktérii vo vašej domácnosti?

Netušíte, kde žije najviac baktérií vo vašej domácnosti? Možno ste to ešte nepostrehli, ale aj u vás žije množstvo baktérii, o ktorých existencii ste vôbec netušili. Kde sa nachádza najviac baktérií?

shutterstock_151950752

Baktérie v kuchyni

Choďte do kuchyne a všímajte si okolie. Nevidíte nič, v čom by malo byť veľa baktérií? Stačí, keď sa pozriete na dres, na ktorom sú uložené hubky a utierky. Práve na týchto dvoch neodmysliteľných súčastiach kuchyne sa nachádza veľké množstvo baktérii, ktoré môže vášmu zdraviu uškodiť. Skúste privoňať k špongii. Cítite ten pach? Pravdepodobne ste zanedbali hygienu tohto čistiaceho nástroja. Ak by som vám mohla odporučiť, skúste častejšie vymieňať špongiu. Baktérie sa na ňu prenášajú zo zvyškov jedál. Na utierky sa baktérie dostávajú z nesprávne umytého ovocia, zeleniny alebo z nespracovaného surového mäsa. Dávajte si na toto pozor. Baktérie v kuchyni vedia byť nebezpečné.

Nepríjemné roztoče v spálni

Okrem kuchyne sa vyskytujú baktérie aj v spálni. Nepríjemné článkonožce, ktoré poznáme pod názvom roztoče trónia aj vo vašich perinách. Skúste sa ich zbaviť. Neviete ako na to? Skúste tak, že obliečky budete meniť každý týždeň. Ďalej skúste svoje paplóny a vankúše vetrať na slniečku. Roztoče slnko totižto nemôžu. Ak chcete zabrániť rozmnožovaniu roztočov, dávajte pravidelne svoje periny na slnko. Roztoče vedia spôsobovať silné alergie, z ktorých sa budete dostávať ťažko. Myslite na prevenciu.

Kúpeľňa je veľkým zdrojom baktérií

Kúpeľňa je veľkým zdrojom baktérii a môže vám narobiť množstvo zdravotným komplikácii. Teplo a vlhko sú veľkým priateľom baktérií, ktoré zo seba zmyjeme. Niektoré sa na povrchu vane usadia a robia ďalej „šarapatu“. Ak chcete minimalizovať výskyt zdraviu škodlivých baktérii, venujte upratovaniu vane viac času ako obvykle. Skúste po každom sprchovaní ( poprípade po každom druhom) vaňu prejsť handričkou namáčanou v octe. Ak sa chcete vrhnúť aj do čistenia vodovodných batérii a na miesta, ktoré sú podobne menej prístupné, použite starú zubnú kefku.

 

 

 

Leave a Comment