Bývanie Komerčné články

Ako sa správne starať o krb v domácnosti

Ani sa nenazdáte a opäť tu bude čas vykurovacej sezóny. Teplo a rodinná pohoda sa mnohým z nás spája s posedením pri krbe. Stačí si pozrieť nejeden romantický film, v ktorom zbadáte dvoch zaľúbencov ako sa k sebe túlia, aby sa zohriali pri rozhorúčenom krbe.

shutterstock_127376918

Takýto pocit si môžete dopriať aj vy. Ak si nechcete chodiť po romantiku k svojim známym, ktorí majú krb, skúste si ho ešte pred vykurovacou sezónou zaobstarať aj vy. Rátajte ale s tým, že krb bude vyžadovať špeciálnu starostlivosť.

Vykurovanie domácnosti krbom sa stáva čoraz populárnejšie. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate o tom, ako sa správne starať o krb v domácnosti. Ak chcete, aby životnosť vášho krbu bola čo najväčšia, držte sa nižšie uvedených rád.

Čistenie krbu

Ak už máte stavbu krbov dávno za sebou a svoj krb už dlhšiu dobu využívate, dbajte o to, aby ste krb aspoň dvakrát do týždňa očistili od popola a nezhorených kusov dreva. Túto činnosť by ste mali vykonávať v pravidelných intervaloch, aby sa zabránilo usadzovaniu sadzí. Rátajte s tým, že počas takého čistenia sa riadne zašpiníte. Pravidelným čistením znížite riziko vzniku požiaru. V tom prípade je dobré sa dvakrát do týždňa zašpiniť od sadze ako riskovať požiar, ktorý vám môže zničiť celé bývanie.

Na čistenie krbu si namiesto krbových metličiek kúpte krbový vysávač, pri ktorom máte záruku, že všetky ohorené zvyšky nasaje a nerozvíri ich po domácnosti. Nečistite krb po dohorení posledného kúsku. Popol by nemal byť horúci.

Na čistenie krbovej mriežky používajte špeciálne kúpené prípravky.

Aké drevo dávať do krbu?

Do krbu nedávajte akékoľvek drevo. Hovorí sa, že drevo by malo schnúť minimálne dva roky, aby bolo vhodné do krbov a krbových kachlí. Najčastejšie sa využíva tvrdé drevo – hrab, buk alebo dub.

Leave a Comment