Móda a krása

Ako sa obliekať cez chladné zimné dni?

Obdobie zimy je pre ľudský organizmus zaťažkávajúcou skúškou. Aby to ale imunitný systém zvládol a neoslabil sa, bude nutné prihliadať aj na oblečenie, ktoré si oblečieme do práce. Je dôležité, aby ste nezanedbávali svoje obliekanie. Nejde o to, ako budete vyzerať. Ide o to, aby vám bolo teplo, pretože práve vďaka správnemu a teplému oblečeniu si udržíte zdravie.

shutterstock_208017415

Odporúčame si počas chladnejších dní chrániť oblasť krížov, nôh a krku, pretože práve tieto časti sú najviac háklivé. Skúste sa len tak poprechádzať po parku v kratšom tričku, v topánkach s tenkou podrážkou, v tenkých ponožkách a s holým krkom. Počítajte ale s tým, že na pár dní zaľahnete do postele s teplým čajom.

Ak teda ešte len plánujete kupovať zimné bundy, odporúčame vám zájsť skôr do drahších značkových predajní, v ktorých kúpite nepremokavé teplé zimné bundy. Ak pracujete napríklad v kancelárii a viete, že vám bude teplo, odporúčame si pod sveter dať tenké tričko z trojštvrťovými rukávmi. Rukávy vám nebudú zavadzať pri práci a zároveň sa nebudete potiť. Ak vám predsa len bude zima, prehoďte si cez seba hrubý pletený kardigán. V prípade, že pociťujete chlad v oblasti krku, neignorujte tento signál. Šatky a šály ženy jednoducho milujú. A nielen ženy!

Aké farby sa budú nosiť  v sezóne jeseň/ zima 2016? Budú to tieto: oranžová, zelená, bordová, námornícka modrá a samozrejme aj biela a bežová. Momentálne skôr v ženskej móde letí minimalizmus, čiže žiadne alebo minimálne vzory. Treba si ale uvedomiť, že farebné variácie nie sú podstatné- dôležité je, aby ste nechodili naľahko, pretože aj podceníte počasie jeden jediný deň, na vašom zdraví sa to odzrkadlí.

Leave a Comment