Auto-moto Komerčné články

Pristupujte k jazdeniu zodpovedne

Jazdievate pravidelne do práce, na služobné cesty, alebo len na výlety? Dobre si uvedomujete, že auto uľahčuje dopravu na konkrétne miesto? Nemali by ste preto zabúdať na pravidelné kontrolovanie súčiastok. Kontrola STK odhalí nedokonalosti. Keď však voľným okom prejdete celé svoje auto, odhalíte niektoré príčiny zhoršenia stavu vášho auta aj vy.

Pozor na motor

Niekedy môžu narobiť problémy pneumatiky, svetlo, ale niekedy to môže byť práve turbo, ktoré má predsa svoju životnosť a nevydrží večne. Keď sa však rozhodnete riešiť svoje turbo, odporúčame vám informovať sa o tom, ako sa repasuje turbo. Ako veľmi dobre vieme, cena turba sa pohybuje v astronomických číslach a mnohí vodiči vlastniaci auto s turbom uvažovali skôr o kúpe nového auta ako o výmene starého nefunkčného turba za úplne nové. Vyskúšajte repasované. Je lacnejšie a rovnako funkčné, ako to nové.

Okrem repasu turba sa môže realizovať aj repas kompresora. Taktiež je lacnejší a v žiadnom prípade neohrozí vašu bezpečnosť a bezpečnosť všetkých, ktorých budete viezť.

Svietia svetlá?

Svetlá na aute by sme mali mať zapnuté neustále, preto keď sadáte za volant, zistite, či svetlá svietia. Cez noc to samozrejme spozorujete hneď. Cez deň, keď je slnečný deň, to bude o niečo ťažšie. Dávajte si na toto pozor, lebo ľahko sa môže stať, že vás policajti zastavia a dajú vám za tento prehrešok mastnú pokutu.

Vždy pri vedomí

Za volant si rozhodne nesadajte, ak je vám zle od žalúdka, točí sa vám hlava alebo máte v sebe ešte pozostatky alkoholu. Za volant si sadajte pri plnom vedomí. Mali by ste myslieť na to, že neohrozujete len svojich spolujazdcov, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Leave a Comment