Komerčné články

Aj cez horúce leto si môžete dopriať kvalitný spánok

Letné mesiace sú charakteristické vysokými teplotami nielen cez deň, ale aj v noci. Problémy s dýchaním, neustále sa prehadzovanie spôsobia to, že aj napriek tomu, že náš organizmus je unavený, nedokáže si oddýchnuť. Chcete sa aj vy cez horúce leto vyspať doružova, a to aj bez toho, aby ste museli ísť na nákup liekov na spanie? Robte toto a so spánkom mať problémy rozhodne nebudete.

Vetrajte po daždi, cez dážď alebo skoro ráno

Aby bol v spálni aj po horúcom letnom dni dýchateľný a nie príliš horúci vzduch, vetrajte zavčas rána, keď nie je slnko ešte tak veľmi vysoko a teploty sa nešplhajú vysoko nad 35 stupňov. Ak sa preženie letná búrka, využite túto príležitosť, hoc aj napoludnie, a okná v spálni okamžite otvorte dokorán. Pozor však na prievan. Môže vám napríklad zhodiť kvety z parapiet alebo odtrhnúť už dosť opotrebované lanká na žalúziách.

Nikdy neotvárajte okno počas dňa

Cez deň zásadne nikdy neotvárajte okno ani len na mikrovetranie. Tým, že je v exteriéri teplota výrazne vyššia ako v interiéri, interiér ešte viac prehrejete. O to ťažšie sa vám bude interiér domácnosti, konkrétne spálňa, ochladzovať. Počas dňa majte všetky okná, vrátane spálňového, pozatvárané. Ak vám bude teplo, použite skvelú fintu – pred ventilátor postavte misku s kockami ľadu.

Spite len pod obliečkami

Býva vám teplo pod paplónom a takmer celú noc sa odkopávate? Paplón odložte a skúste spávať len pod obliečkami. Pozor ale, obliečky by mali byť bavlnené, vzdušné. Ak vám ale vadí, že nebudete prikrytý paplónom, obliečky, ktoré máte, vymeňte za saténové. O saténe je známe, že príjemne chladí, čo v týchto horúcich letných mesiacov určite oceníte.

Leto dáva nášmu organizmu zabrať. Snažte sa jesť zdravšie, pite viac tekutín a doprajte si dostatok pohybu. Rýchlejší rast vlasov síce nedokážete ovplyvniť, uvidíte ale, že ak sa budete riadiť našimi radami, budete sa cítiť lepšie.

Leave a Comment