Praktické tipy

Prečo sú partnerské vzťahy také, aké sú?

V súčasnosti sa vzťahy medzi partnermi vyznačujú za povrchné, chladné. Sú samozrejme výnimky, čiže partnerské vzťahy, ktoré aj po niekoľkých rokoch spolužitia dokážu spolu existovať, milovať sa, podporovať sa. Smutné ale je, že čoraz viac párov sa rozchádza kvôli malichernosti, kvôli rozdielnym názorom a kvôli tomu, že jeden z nich podviedol. Prečo sú teda partnerské vzťahy také, aké sú?

Chceme byť slobodní, aj keď si uvedomujeme, že máme záväzky

Po rokoch spolužitia cítime, že potrebujeme opäť tú voľnosť, ktorú sme mali, keď sme boli slobodní. Túžime ísť na výlety s kamarátmi, chceme ujsť od domácich povinností, potrebujeme si oddýchnuť od partnera a všetkých starostí týkajúcich sa rodiny. Niekedy práve kvôli našim túžbam vznikajú konflikty medzi partnermi, ktoré končia tým najhorším, a to odlúčením. Jednoducho chceme byť slobodní, aj keď si uvedomujeme, že máme záväzky.

Musíte si však uvedomiť, že aj keď žijete v partnerskom vzťahu a máte rodinu, nemôžete potláčať svoje túžby. Musíte o nich s partnerom hovoriť. Práve komunikácia tvorí základný pilier zdravého fungujúceho vzťahu. Uvidíte, že spoločne nájdete riešenie, nech už pôjde o čokoľvek.

Odporúčame: vzťahy a sebarozvoj

Prečo sú teda partnerské vzťahy také, aké sú? Pretože nevieme s partnerom komunikovať. Myslíme si, že po toľkých rokoch spolužitia partner/ partnerka vie, čo nás trápi, po čom túžime. Partner/ partnerka nevie, po čom túžite a čo vás trápi. Nepatrite aj vy k tým, ktorí svoj vzťah ukončili kvôli hlúpostiam, ktoré by sa dali vyriešiť, keby bol záujem. Zároveň ak nemá jeden z partnerov záujem riešiť problém, nesiľte to. Zbytočne sa budete len trápiť.

Ak chcete mať krásny a zdravý partnerský vzťah, dodržujte toto:

1. Rozprávajte sa o vašich potrebách.

2. Robievajte kompromisy.

3. Všímajte si maličkosti, napríklad pochvalu, pohladenie, bozky.

4. Nikdy nič neriešte s horúcou hlavou.

5. Podporujte sa navzájom.

6. Smejte sa.

Leave a Comment