Praktické tipy

Poznáte spôsoby, ako ušetriť na poistení?

Povinné zmluvné poistenie auta je základnou podmienkou na to, aby mohlo byť auto prevádzkované po cestných komunikáciách. Ako však zistiť, či za poistenie neplatíte zbytočne veľa?

Výhodou dnešnej doby je skutočnosť, že na Slovensku pôsobí mnoho poisťovní, ktoré poskytujú povinné zmluvné poistenie. Výber je teda široký a existuje mnoho príležitostí, kde na poistení ušetriť. Povinné zmluvné poistenie auta platíte po celú životnosť auta, je tak dôležité vybrať vhodné poistenie, ktoré vás zbytočne nebude oberať o peniaze.

No stratení nie ste ani v prípade, že máte nevýhodné poistenie. Pzp online viete kedykoľvek jednoducho zrušiť a vybaviť si nové, bez akýchkoľvek poplatkov. Dokonca, poisťovňa je vám povinná vrátiť zvyšne poistné, ak poistku zrušíte ešte pred skončením poistného obdobia. Otázka však znie – ako zistiť, či vaše poistenie auta nie je nevýhodné? Moderná doba ponúka moderné riešenie – porovnanie poistenia online!

Poistenie z pohodlia domova

Dnes už nemusíte osobne behať krížom-krážom mestom, aby ste navštívili každú poisťovňu a porovnali si ceny poisteného. Stačí vám prístup na internet a ponuky poistenia jednotlivých poisťovní si viete porovnať za pár minút, a to úplne zadarmo. No treba si dávať pozor.

Mnohé portály, ktoré poskytujú možnosť porovnania si poistného, nespolupracujú so všetkými poisťovňami. Vy tak síce dostanete zoznam jednotlivých poisťovní s cenami poistného, no keďže v ňom nemusia byť všetky poisťovne, môže sa stať, že nedostanete skutočne najvýhodnejšie poistenie na trhu. Poistenie auta tak odporúčame porovnávať na overených portáloch, ktoré skutočne spolupracujú so všetkými slovenskými poisťovňami. Takým portálom na porovnanie poistenia je napríklad Superpoistenie.sk.

Z pohodlia domova tu nielenže za pár minút jednoducho porovnáte ponuky poistení všetkých slovenských poisťovní, naviac môžete to najvýhodnejšie poistenie rovno aj uzavrieť online. Je to jednoduché, tak neváhajte, porovnávajte a získajte to najvýhodnejšie poistenie auta aj vy!

Leave a Comment