Bývanie Komerčné články Praktické tipy

Viete, ako vybrať plachty podľa ročného obdobia?

Pravidelná výmena posteľných plachiet a bielizne je základom pre zdravý a ničím nerušený spánok. Napriek tomu, že sa pri výmene obvykle rozhodujeme podľa vzhľadu, malo by byť našim kritériom aj ročné obdobie. Sortiment posteľnej bielizne ponúka množstvo materiálov s rôznymi vlastnosťami.

Priedušné jersey plachty pre každé obdobie

Stálym favoritom medzi materiálmi v domácnostiach je bavlna. Tento materiál dobre nasáva tekutiny a môžete ho používať po celý rokJersey plachty sú veľmi obľúbené práve kvôli tomu, že sú vyrobené zo 100% bavlny. Tieto plachty sú po obvode vybavené gumičkou, čo značne uľahčuje ich obliekanie. Okrem toho nie sú náchylné na krčenie počas prania, takže ich nemusíte vôbec žehliť.

Jersey plachty sú dostupné v množstve farebných prevedení, takže ich bez problémov zladíte s interiérom v každom ročnom období. Materiál je naviac veľmi príjemný na dotyk a vyznačuje sa dlhou životnosťou.

Mikroplyšové plachty vás zaručene ohrejú

Mnohí z nás obľubujú zaspávanie vo vyvetranej spálni. Vetrenie je však nutné aj v zime, kedy sa teplota v spálni prudko zníži. Práve v zimnom období sú správnou voľbou plachty mikroplyš, ktoré majú na svojom povrchu množstvo malých chĺpkov.

Okrem termoizolačných vlastností iste oceníte aj mäkučký povrch, ktorý vám dopraje spánok ako v bavlnke. Ak pominieme pranie, jedná sa v podstate o bezúdržbové plachty, ktoré netreba žehliť a ktoré si pri praní dobre držia svoje farby.

Bezstarostný spánok na froté plachte

Jar je vonku v plnom prúde, ale nočné teploty nám občas pripomenú, že zima až tak dávno neskončila. Preto sú na jar, jeseň a zimu ideálne aj froté plachty, ktoré majú vďaka hebkému povrchu hrejivé vlastnosti. Na rozdiel od mikroplyšu sú froté plachty väčšinou vyrobené zo 100% bavlny, takže so sebou prinášajú všetky dobré vlastnosti tohto obľúbeného materiálu.

Ak je vašim obvyklým spoločníkom pri spánku nejaký štvornohý chlpáč, odporúčame vám používať nepremokavé chrániče na matrace, ktoré sú taktiež vyrobené z froté materiálu. Práve pri týchto doplnkoch oceníte skvelé sacie vlastnosti bavlny a váš matrac ostane suchý a čistý. Použitím chrániča okrem toho predlžujete životnosť matraca a eliminujete roztoče.

Materiál posteľnej plachty by ste mali zohľadniť pri každej sezónnej výmene bielizne. Práve od materiálu bielizne sa totiž odvíja kvalita vášho spánku a nesprávny výber môže mať za následok prechladnutie alebo časté budenie kvôli teplu a poteniu.

Leave a Comment