Praktické tipy

Potrebujete zabudnúť? Povieme vám, ako na to

Naučiť sa zvládnuť rozchod a žiť bez dlhoročného partnera nie je vôbec jednoduché. Taký ideálny a jednoznačný vzorec zrejme nikto ešte nevymyslel. O to horšie je to v momente, keď dotyčnú osobu stále milujete a nehovoriac o situáciách, keď je takýto vzťah ešte plný násilia a negatívnych stránok.

Vzťahy sú jednoducho také a nikto nemôže presne vedieť, kedy sa mu podarí natrafiť na dokonalého partnera, alebo kedy ten aktuálny v sebe skrýva obrovské zlo. Nech je to už akokoľvek, nezabudnite na to, že by ste sa nemali vzdať vlastnej sebaúcty a slobody. Pokiaľ ste sa v týchto vetách našli je asi ten správny čas sa začať učiť, ako vycúvať z nezdravého vzťahu

Doprajte si čas

Odchod z trvalého vzťahu nie je jednodňovou záležitosťou. V mnohých prípadoch je to oveľa dlhšia cesta ako tá na začiatku. Zamilujete sa v priebehu niekoľkých hodín, ale rozhodnutie pre odchod si vyžaduje zváženie všetkých krokov, na čo samozrejme potrebujete určitú dobu. Dopriať si čas neznamená, že budete čakať na to, kým sa z vášho srdca a niekedy aj hlavy odparia všetky city a emócie k danej osobe. V tomto prípade by ste si mali dať čas od riešenia aktuálnej situácie a zabaviť sa niečím, čo vám urobí radosť a spríjemní deň. Odpútanie sa od aktuálnych problémov je niekedy najlepšia forma uzdravenia.

Odstráňte spomienky

Pokiaľ ste sa už dostali do porozchodovej fázy a ste single, aby ste ľahšie zabudli na svojho partnera, odstráňte všetky spomienky. Ak máte niečo, čo patrilo vášmu partnerovi, určite vám to nebude zabúdanie naň zjednodušovať. Ak tak neurobíte, uviaznete v škodlivých účinkoch pamäte.

Zabudnite na pána božského

Dokonalý partner a predstava o ňom existuje len v mysliach ľudí. Nikdy však nebude človek, ktorý do jednej bodky splní naše priania. Vždy sa nájde vec, ktorá nám bude prekážať. Možno nie hneď na začiatku, ale s postupom času určite na niečo prídete. Vystúpte z kruhu, v ktorom si staviate vzdušné zámky a porozhliadnite sa po svojom okolí a realite.

Vzťahy môžu byť ťažké. Napriek tomu je potrebné mať na pamäti, že učenie milovať v sebe zahŕňa tiež učenie, ako nechať ísť. Každý jeden koniec je dôvodom na nový začiatok, ktorý bude zasa o niečom inom. Preto nestrácajte čas s minulosťou a verte v sľubnú budúcnosť.

Leave a Comment