Úspech a podnikanie

Podnikanie ako zdroj obživy

Ste znechutení zo svojej práce a radi by ste sa usadili niekde inde? Platovo to doteraz nestálo za to a aj to bol jeden z dôvodov, pre ktorý by ste radi opustili vašu prácu. Neistá budúcnosť vám to však nedovolí. Premýšľali ste niekedy nad tým, žeby ste začali podnikať? Máte niekoho pri sebe, kto by vám pomohol s podnikaním a vrhol by sa do toho s vami? Ak áno, tak neváhajte a choďte za svojim snom – za svojim vysnívaným podnikaním. Je však otázkou, či vás vaše podnikanie uživí?

shutterstock_106219592

 

V začiatkoch to býva ťažšie

Nečakajte zázraky. Hneď v začiatkoch sa vám nemusí dariť. Odvšadiaľ ste počuli, že podnikaniu trošku dlhšie trvá kým sa rozbehne. Nič to, na úspech si treba počkať ako na teplé rožky v potravinách. Nemôžete byť ihneď najlepší vo svojom podnikaní. Môže sa stať, že na prvé úspechy si budete môcť počkať aj rok! Je len otázkou, či sa do toho vrhnete napriek tomu, alebo radšej skysnete v práci, ktorá vás nebaví a neuživí.

S uživením to je trošku ťažšie. Ste ešte v starej práci a doma máte hladné krky, ktoré treba uživiť a vaša peňaženka zíva prázdnotou? Po zaplatení všetkých inkás, pôžičiek a úveru vám ostane len vybielený účet a vy si môžete teraz len pískať. V podnikaní máte pohyblivejší pracovný čas a váš zárobok sa odvíja od vašej aktivity. Pre začiatok je potrebné zabezpečiť si dobrú reklamu, prečítať dobrú brožúrku, ktorá vám poradí ako sa dostať na vrchol v podnikaní vo vašom sektore.

Vy sa však obávate veľkého neúspechu a následného pádu?

Ak chcete zistiť či podnikanie funguje, musíte ho vyskúšať

Je to tak. Možné obavy odložte bokom. Všetko nové predstavuje určité riziko. Obavy z neúspechu a následného nedostatočného finančného obnosu sú samozrejme opodstatnené, ale nemyslíte si, že tieto obavy zbytočne brzdia len vašu myseľ? Práca, v ktorej ste nedostatočne finančne neohodnotení vás neposunie ďalej, nenaplní vaše peňaženky tak, aby ste mohli svojej rodine kúpiť všetko čo potrebujete. Preto sa postavte na štartovaciu čiaru v podnikaní a poobzerajte sa okolo seba. Sem sa už nevrátite – čas vás posunie niekam inam. Chce to však veľa úsilia dostať sa na vrchol a zarobiť si určitý finančný obnos, avšak verte, že za ten risk to stojí.

Leave a Comment