Komerčné články Zdravie

Pitný režim nikdy nezanedbávajte

Horúce leto sa pomaly, ale isto už končí. Odvšadiaľ ste počúvali, že cez letné horúčavy musíte mať vždy pri sebe fľašu tekutín, nech už sa nachádzate kdekoľvek? Áno, je pravda, že ak zanedbáte pitný režim, hrozia vám kolapsové stavy, dehydratácia. Pitný režim preto nikdy nezanedbávajte, nezávisle od toho, aké ročné obdobie momentálne je.

Po prebudení pohár čistej vody

Ráno, hneď potom, ako sa prebudíte, by ste mali vypiť minimálne celý pohár čistej vody. Doplníte tak tekutiny, ktorých sa vaše telo zbavilo počas spánku. Väčšina z vás si možno ako prvé pripravuje kávu. Najprv by ste však mali vypiť čistú vodu.

Skúste sa na to naučiť. Ak už ráno vonku zúria neznesiteľné horúčavy a vy by ste si radi dali skôr chladnejšiu vodu, odporúčame vám večer si vodu nalievať do chladiacich nádob z prírodného materiálu. Voda tak bude výrazne chladnejšia.

Fľaška aj do auta/ do kabelky

Cestou do práce, ale aj v aute by ste mali mať aspoň pol litra tekutín. Ľahko sa môže stať, že spoj bude meškať, poprípade sa dostanete do kolóny. Neprítomnosť tekutín by vás mohla ohroziť najmä, ak sú vyhlásené výstrahy pred silnými horúčavami. Nosievajte preto v aute, alebo ak cestujete peši v kabelke, nejaké tekutiny, ktoré v prípade núdze použijete.

Hovorí sa, že piť by sme mali neustále. Keď pocítime smäd, telo nám dáva jasne najavo, že je dehydrované a že by ste na dopĺňanie tekutín mali myslieť vopred. V pohári KeepCup môžete nosiť rannú kávu, ale v plastovej fľaške zase čistú vodu, poprípade čaj a minerálku.

Leave a Comment