Bývanie Komerčné články

Ako ochrániť domácnosť pred zlodejmi? Skúste to takto

Samozrejme, že budete mať obavy o svoj dom práve vtedy, keď budete cestovať na dovolenku. Predsa len na nejaký čas necháte svoj dom bez dozoru. Niekedy sa však treba vyvarovať veciam, ktoré by mohli zlodejov prilákať. Čo nesmiete zanedbať?

shutterstock_151257533

Nezanedbajte technické zabezpečenie

Ak podceníte technické zabezpečenie domácnosti, môžete začať zlodejov rovno pozývať k vám domov. Nezabúdajte na zabezpečenie prostredníctvom bezpečnostných vchodových dverí. Ak idete preč, nezabúdajte pozatvárať všetky okná (nenechávajte otvorené ani vetračky). Nepotrebujete sedieť pred dverami a zlodejov vyhľadávať cez puškohľady. Ak si zabezpečíte spomenuté veci, báť sa o svoj majetok rozhodne nemusíte.

Nenechávajte dôležité veci porozhadzované

Najväčším lákadlom pre zlodejov sú cennosti alebo obaly z nich. Preto ak nechcete mať doma u seba nevídanú návštevu a nechcete prísť o cennosti, spravte si doma poriadok. Aj obyčajný obal z nového mobilu môže byť lákadlom. Vyprázdňujte si kôš od takýchto krabíc, upracte si stôl na terase a hlavne – nenechávajte cenné nástroje potrebné na záhradku na očiach.

Keď budete mať upratané, zlodejovi ani to najlepšie nočné videnie nepomôže nájsť niečo, čo by mohol odcudziť.

Leave a Comment