Zdravie

Obdobie zavárania, šalátov a miešaných koktailov je tu. Poznáte nové trendy?

Letné obdobie nie je len o príjemnom vylihovaní na slnku a užívaní si pohody a teplých dní. Samozrejme, že aj to je súčasť tohto obdobia, no okrem toho by sme sa mali postarať o vytvorenie zásob na zimu. V podobe sterilizovaného ovocia a zeleniny a možno aj iných špeciálnych dobrôt.

Základom je kvalitný výber

Presne tak. Kvalita sterilizovaného ovocia a jeho trvanlivosť po niekoľko mesiacov závisí od toho, kde si budete vyberať konkrétne ovocie a zeleninu. Dnes je trendom nakupovanie BIO potravín, tie ktoré nie sú chemicky ošetrované a inak chemicky v raste podporované. To, že vám niekto povie, že jeho zelenina má presne takéto vlastnosti, neznamená, že tomu tak je. Dajte si na výbere skutočne záležať a po nákupe zeleninu dôkladne opláchnite.

Nakupovanie na trhoch je asi pre získanie zdravých potravín najlepšie, pretože predajcovia majú tento tovar priamo zo svojej záhradky, alebo ho odkúpili od iného hospodára.

Zdravý Fresh

Vieme, že sterilizácia ovocia a zeleniny sa na zásobu počas chladných dní naozaj zíde, ale mohli by ste to vyskúšať aj inak. Doprajte svojmu zdraviu a vychutnajte sviežosť čerstvosti. Vieme, že tieto produkty prírody sú na obsah vitamínov veľmi bohaté, tak prečo si ich nedopriať. Pokiaľ prejdú procesom tepelného spracovania, účinok už tak vysoký byť nemusí.

Ovocie a zeleninu do tekutej podoby najlepšie spracujú mixéry a „smoothie makre.“ Tieto výrobky sú naozaj multifunkčné a dokážu nie len mixovať. Vždy je však dôležitá jednoduchá manipulácia. Dokonca si ich môžete vziať aj so sebou na dlhšie cesty a dovolenku.

Vyskúšajte opité ovocie

Je to jednoduchý nápad, ako si z dostupných surovín vyrobiť niečo lahodné, svieže a príjemné na horúce letné dni. Nakrájajte ovocie na kúsky ľubovoľnej veľkosti, tak aby sa dali dobre premiešať. Pripravte si špeciálnu nádobu, na ktorej dno ich poukladáte, zalejte to minerálnou vodou, prípadne tým, čo je vám bližšie a samozrejme nezabudnite na alkohol, ideálna je samozrejme vodka, ktorá je pri takýchto nápojoch neutrálna. Pokiaľ by ste to chceli vyskúšať bez vody, dbajte na správne množstvo a hladinu alkoholu v krvi.

Sušená forma vitamínov

Aj to je jeden z dnešných obľúbených spôsobov spracovania ovocia. Jeho konzumácia je potom jednoduchá a dá sa v prípade potreby pridať aj do špeciálnych pokrmov. Sušené ovocie je bohaté na vitamíny, no nemali by ste to preháňať s výškou teploty pri tomto procese. Potom sa obsah výživných a zdraviu prospešných látok môže veľmi rýchlo stratiť.

Leave a Comment