Komerčné články

Mladí ľudia a práca v Anglicku

Zlé pracovné podmienky na slovenskom trhu sú až tak katastrofálne, že nútia väčšinu mladej pracovnej sily baliť kufre a cestovať do zahraničia. Lepšie pracovné podmienky už niekoľko desaťročí ponúka práve Anglicko. Je naozaj výhodné pracovať v Anglicku alebo nie?

shutterstock_111780053

Dobrá ekonomická stabilita

Áno, je. Britské ostrovy sú už dlhšie obdobie ekonomicky stabilné. Práve kvôli vysokým zárobkom množstvo Slovákov odišlo pracovať práve tam ešte pred miléniom. Ako to je teraz s migráciou Slovákov na Britské ostrovy? Každoročne stúpa počet slovenských občanov migrujúcich za prácou na Britské ostrovy. Idú za vidinou lepších zárobkov.

A mladí ľudia? Mladí ľudia utekajú za prácou najmä do Anglicka. Na Slovensku máme množstvo absolventov, ktorých chŕlia vysoké školy. Vysokoškolský systém je posledné roky nastavený zle. Školy berú takmer každého študenta a úroveň štúdia rapídne klesá. Čo potom s toľkým kvantom absolventov? Väčšina ide pracovať do zahraničia. Napríklad práca v Londýne prinesie mladým ľuďom väčšie zárobky ako práca v hlavnom meste Slovenska. Prečo by teda neutekali do zahraničia, keď ešte nemajú žiadne záväzky? V Anglicku majú istotu väčšieho príjmu.

Výhodné ubytovanie v Anglicku

Mládež by ešte pred zvážením myšlienky ísť do zahraničia za prácou mala premýšľať nad ubytovaním. Vlastný byt si určite nebudú môcť dovoliť. Práve kvôli tomu sa v zahraničí zariadili bývania typu House Share. Je to najlacnejší variant ubytovania v Londýne a teší sa veľkej popularite. Ide vlastne o domy so 4 až 8 izbami so spoločnou kuchyňou. Skúste sa pozrieť na tieto typy ubytovania. Na internete je o nich dosť popísané.

Leave a Comment