Móda a krása

Mastné vlasy

Vlasy sú korunou krásy a práve preto by sme sa mali o ne starať. Mastia sa vám vlasy a neviete si tým rady? Podaktoré šampóny bojujúce proti lupinám neúčinkujú a vy máte pocit ako by sa počet lupín na vašej hlave zdvojnásobil. Zatočte s touto nepríjemnosťou. Doprajte korune krásy sviežosť a krásu. Existuje zopár účinných potravín zo špajze, ktoré vám pomôžu zbaviť sa mastnoty.

shutterstock_168026342

Žĺtok

Pri robení praženice – dobrej pochúťky nás všetkých si môžete rozbiť ešte jedno vajíčko naviac. Žĺtko totižto dokáže pomôcť mastným vlasom. Suché vlasy žĺtok vyživuje, mastným vlasom zase reguluje maz. Zbavte sa mastnoty prostredníctvom tejto nenáročnej potraviny. Ako málo stačí, aby ste si dokázali pomôcť s mastnými vlasmi. Načo zbytočne preplácať drahé šampóny proti lupinám?

Ocot a citrón

Aj ocot aj citrón sú dokonalými bojovníkmi proti nadbytočnému mazu. Dokážu regulovať produkciu mazu a tým pádom nechávajú vaše vlasy svieže. Ako na to? Vytlačte šťavu z jedného citróna do menšej mištičky a zrieďte ju s vodou. Následne si vlasy umyte ako zvyčajne a na záver použite vodu zmiešanú s citrónom. Tento kyslý oplach nechajte pôsobiť zopár minút ( odporúčame 5 minút ) a potom ich vypláchnite vlažnou vodou.

Vlasy si umývajte vlažnou vodou

Ak už si vlasy umývate každý deň kvôli mastnote, skúste si ich umývať vo vlažnej vode. Príliš horúca voda vaše vlasy ničí a zároveň vysúša vlasovú pokožku. Tá následne na to reaguje vysokým mastením. Dodržiavajte to. Uvidíte, že časom sa vám vlasy nebudú mastiť až tak.

Leave a Comment