Móda a krása Zdravie

Lekári varujú: tvarujúca spodná bielizeň ohrozuje váš život

Dokonale štíhla postava je v dnešnom svete snom väčšiny dievčat aj žien. A keďže nie všetky sú ochotné zdravo jesť a pravidelne cvičiť, mnohé z nich sa uchyľujú k jednoduchším riešeniam. Napríklad k noseniu tvarujúcej (sťahujúcej, zoštíhľujúcej) bielizne. Podľa lekárov však niečo podobné môže viesť až k smrti.

15391972 (1)

Skoro ako korzety

Tvarujúca bielizeň funguje na rovnakom princípe ako korzety – o ich škodlivosti toho bolo napísané už toľko, že to ani nemá cenu rozoberať. V skratke: ak si žena bielizňou silno sťahuje telo, môže tým poškodiť svoje orgány, mať problémy s dýchaním alebo si spôsobiť krvné zrazeniny. A tie, ak sa dostanú do mozgu, srdca či pľúc, vám pokojne spôsobia i smrť.

Aby sme však neboli len negatívny, v istých prípadoch tvarujúca bielizeň zmysel má. Ak napr. máte iba pár kíl navyše a potrebujete sa kvôli plesu obliecť do večerných šiat, pokojne si bielizeň kúpte – napríklad tu na sheego.sk. Vašu postavu to spevní a mierne zoštíhli, čo je pre potreby jedného večera ideálne.

Dlhodobé nosenie tvarujúce bielizne ale vhodné nie je. Nielen, že vám nepomôže k lepšej postave (tukové zásoby stiahnutím nezmiznú), ale okrem potenciálnych zdravotných problémov vám hrozí aj ďalšia vec –  že sa vám kvôli stiahnutiu urobia na bruchu (či inej partii) nevzhľadné faldíky.

13052365

Ako z toho von?

Z vyššie uvedeného vyplýva jasný odkaz: tvarujúca bielizeň áno, ale len na výnimočné príležitosti. Na ples, dôležitú schôdzku alebo romantický večer, kedy chcete a potrebujete vyzerať lepšie, než zvyčajne.

V žiadnom prípade ale zoštíhľujúcu bielizeň nepovažujte za spôsob, ktorým dosiahnete vysnívanej postavy. K tej vedie cesta oveľa ťažšia a tŕnistejšia – totiž cez zdravú životosprávu, pravidelný pohyb a dostatok spánku. A hoci je to o poznanie menej pohodlné, výsledok za tú drinu stojí. Navyše je dlhodobý, takže z neho budete mať väčšiu radosť.

Leave a Comment