Komerčné články

Ktorý toner je pre vás najlepší

Po tom, čo v roku 1455 Johann Guttenberg vynašiel kníhtlač, tlačenie sa tak trochu zmenilo. Už nemusíte mať zariadenie veľké ako polovica izby, nemusíte do neho tri hodiny vkladať písmenká len preto, aby ste si vytlačili jednu stranu. Dnes trikrát kliknete myškou a už sa vám z tlačiarne sypú strany. Tie najrýchlejšie laserové tlačiarne dokážu vytlačiť aj 60 strán za minútu a to je viac ako slušný pokrok. Viete však, aký je rozdiel medzi tonerom a atramentovou kazetou do tlačiarne?

shutterstock_159674423

Rozdiel medzi tonerom a atramentovou kazetou

Hlavným rozdielom je, že atramentové kazety idú do atramentových tlačiarní a tonery zase do laserových. Okrem toho však existujú ďalšie rozdiely – atrament v kazete vám po čase môže vyschnúť, zatiaľčo pri toneri v laserovke tieto starosti vôbec nemusíte mať. Ďalším výrazným rozdielom je aj kapacita, atramentové kazety vytlačia priemerne do 1000 strán, vysokokapacitné tonery Dell zvládnu aj 7000 strán.

Za kvalitu sa oplatí priplatiť

Za kvalitu sa oplatí priplatiť, napríklad kvalitné tonery Xerox sú symbolom histórie tlačiarní a fotokopíriek. Niektorí z vás ešte stále používajú slovo „oxeroxovať“ ako výraz pre kopírovanie. Táto značka stála pri vzniku tohto odvetvia a je takým pojmom, že vďaka svojej kvalite vznikol aj tento výraz. Podobné je to napríklad s teniskami značky Keds, doteraz niektorí ľudia tenisky volajú „kecky“. Aby zľudovel názov značky ako bežné slovo, na to musíte byť naozaj špičkou vo svojom odbore.

Kompatibilné, alebo originálne tonery?

Kompatibilné tonery sú univerzálne, nie sú vyrobené oficiálnym výrobcom tlačiarne a pasujú do viacerých typov tlačiarní. Problém však môže vzniknúť pri inštalácií, keď nemajú čip alebo majú nižšiu kapacitu ako originálne tonery. Aj preto je lepšie kupovať tonery od značky Brother, HP, Xerox či Canon, podľa toho, akú tlačiareň vlastníte.

Leave a Comment