Praktické tipy

Starostlivosť o pleť cez zimné obdobie

Zima sa nezadržateľne blíži aj do našich končín. Vy však stále neviete, ako sa máte starať o svoju pleť počas zimného obdobia? Poradíme vám, ako by ste sa mali starať o pleť a pery. Na tieto časti tela je zima najviac agresívna.

pleť

Aké prípravky sú vhodné v zimnom období?

Cez zimu je pochopiteľne starostlivosť o pleť o čosi odlišnejšia. Pleť vystavenú chladu a silnému vetru neponechávajte na náhodu. Mali by ste si zaobstarať výrobky, ktoré obsahujú:

  • aloe vera
  • včelí vosk
  • bambucké maslo
  • kakaové maslo

Všetky krémy, ktoré obsahujú aspoň niektorý prídavok, ktorý sme si spomínali, budú vhodné cez zimné obdobie. Zavítajte do drogérie a snažte sa vybrať si produkt, ktorý nie je len lacný, ale ktorý je aj tolerantný k vašej pokožke. Je dôležité, aby ste si vyberali krémy, ktoré sú bohaté na vitamíny A a C, ktoré si vaša pokožka pýta. Vaša pokožka potrebuje hydratovať, hydratovať a ešte raz hydratovať! Pleť skúste nezaťažovať zbytočnými peelingami, ktoré vašu už dosť citlivú pleť dokážu rapídne dráždiť. Siahnite skôr po upokojujúcej maske, ktorú si doma vyrobíte z uhorky a kyslej smotany. Nič zložitého.

Čo na pery?

Cez zimu sa vám môže stať, že pery vám budú čoraz častejšie praskať. Nechcete zažiť tento nepríjemný pocit? Siahajte po kvalitných balzamoch typu jelení loj alebo placenta. Nabehnite do drogérie a pýtajte si balzam, ktorý má aj ochranné filtre. Ani sa vám to možno nezdá, ale slnko je počas zimy zubaté a agresívne. Myslite na pery vopred a chráňte ich pred nepriaznivým zimným počasím.

Leave a Comment