Komerčné články Zdravie

Chrípkové obdobie je tu. Prežite ho v zdraví

Chrípkové obdobie už prišlo. Pociťujete prvé príznaky prechladnutia? Cítite sa malátne a obávate sa, že vás chrípka odstaví na pár dní? Skúste tieto overené tipy a uvidíte, že chrípka vás neskolí.

shutterstock_195666590

Skúste zvýšiť príjem vitamínov

Aby ste sa vyhli chrípke, budete potrebovať zvýšiť príjem vitamínov. Momentálne začína obdobie pomarančov, kivi, mandarínok a jabĺk. Využite ho a zvýšte príjem práve tohto ovocia. Obsahuje vitamín C, ktorý tak potrebujete, aby ste zvládli toto prechodné obdobie. Ak neraňajkujete, skúste si spraviť vitamínovú bombu – nakrájajte si ovocie. Odporúčam banán s bielym nízkotučným jogurtom alebo jablká s piškótami. Nezabúdajte – céčko je dôležité.

Pite bylinkové čaje

Ak ste si v predstihu nazbierali bylinky, teraz nastáva čas, kedy si z nich môžete pripraviť chutný čaj. Nie je nad to, keď sa zabalíte do deky, vezmete si chutný horúci bylinkový čaj, pridáte si med a relaxujete. Nastalo obdobie, kedy si nemôžete dovoliť aktivity na vonku, preto spravte maximum pre to, aby ste posilnili obranyschopnosť organizmu. Obranyschopnosť organizmu vám môže posilniť kmín čierny. Nie každý si ho ale kupuje, pritom je veľmi užitočný na posilnenie imunity. Odporúčame ešte užívať hlivu ustricovú, ktorá chráni imunitný systém a zabraňuje vzniku chorôb.

Vyhýbajte sa alkoholu

Alkoholu by sme sa mali vyhýbať neustále, pretože nepôsobí blahodárne pre ľudský organizmus. Dávajte si naň pozor najmä v tomto prechodnom období, kedy alkohol oslabuje imunitný systém. Imunitu je potrebné si v tomto období udržiavať a práve preto by ste mali nahradiť alkohol za niečo nealkoholické. V prípade, ak sa vám naskytne nejaká oslava a s alkoholom to preženiete, prvá pomoc bude pestrec mariánsky. Prečo práve pestrec mariánsky? Pretože práve on pomáha pri prečisťovaní pečene.

Leave a Comment