Praktické tipy Zdravie

Aké môžu byť príčiny svrbenia pošvy?

Pošva patrí medzi ženské pohlavné orgány a slúži na reprodukciu. Medzi jej hlavné vlastnosti patrí ochrana vnútorných pohlavných orgánov proti rôznym vonkajším vplyvom.
Svrbenie v pošve je veľmi nepríjemný jav. Príčin výskytu je celý rad.

Dôvody svrbenia pošvy

Medzi časté dôvody svrbenie pošvy patrí vaginálna mykóza, bakteriálne ťažkosti alebo chvíľkové podráždenie. Je však potrebné sledovať ďalšie sprievodné javy. Iným z pôsobom sa prejavuje bakteriálna a iným zase kvasinkové zdravotné komplikácie. Môžu však byť poškodené aj vonkajšie rodidlá alebo pysky. Tiež môže ísť o alergie na niektoré druhy potravín alebo nevhodné hygienické prípravky. Vhodné kozmetické produkty určené na intímnu hygienu ponúka značka GYNELLA®.

Vaginálna mykóza

Prejavuje sa nielen svrbením pošvy, ale aj bielym výtokom, bolesťou v oblasti podbrušku. Táto kvasinková infekcia sa objavuje ako následok premnoženia kvasiniek v našom tele. Na liečbu je potrebné zaujať komplexný prístup. Do neho patrí aj zdravý životný štýl, vhodná intímna hygiena a vhdoné oblečenie.

Infekcia bakteriálneho charakteru

V ženskom tele sa baktérie vyskytujú prirodzene. Pokiaľ však dôjde k ich premnoženiu, tak nastáva problém s bakteriálnou infekciou. Dôvodov na ich premnoženie je celý rad – hormonálna nerovnováha, stres, tehotenstvo, nevhodné spodné oblečenie, oslabená imunity, nezdravý životný štýl. Tiež sa môžu objavovať chlamýdie alebo genitálny opar.

Pomoc proti svrbeniu pošvy

Najprv je potrebné zistiť príčinu. Ak sa jedná o bakteriálnu vaginózu, lekár nasadí antibiotikami. Ak sú dôvodom kvasinky, môžete si zaobstarať produkty, ktoré sú voľne dostupné. Ide napríklad o prípravky GYNELLA® Silver Caps či Silver Foam. Ro vhodnú intímnu hygienu je vhodný GYNELLA® Intimate Wash, ktorý môže fungovať aj ako prevencia.

Leave a Comment