Bývanie

Ako vyzerajú trendy v bytových doplnkoch?

Nielen móda, ale aj bytové doplnky podliehajú móde. Našťastie, pri bytových doplnkoch nie je móda tak rýchlo pominuteľná ako pri oblečení. Keď si kúpite nejaký kúsok, vydrží vám dlhšie ako jednu sezónu bez toho, aby vyzeral zastaralo. Aké sú ale trendy na tento rok?

Netradičné lampy

Ikea priniesla netradičné lampy, štýlové kaviarne začali používať minimalistické a atypické osvetlenie. No teraz si ho môžete pokojne dopriať aj do svojich domovov. Minimalistický industriálny štýl, abstraktné a geometrické tvary, lampy z dreva, ktoré sa hrajú so svetlom – toto všetko je dnes in.

Netradičné lampy sú žiadaným doplnkom moderných bytov

Netradičné lampy sú žiadaným doplnkom moderných bytov

Bojujte proti nude farbami

Máte steny v obývačke neutrálnych či jemných pastelových farieb? Oživte to! Nebojte sa kúskov nábytku, ktoré okamžite udrú do oka silno ako boxerova päsť. Sýtomodrá, smaragdová zelená, oranžová či výrazná červená, nebojte sa  vybrať si gauč, pohovku či nábytok v týchto farbách. Nech je vo vašej obývačke cítiť prúdiacu energiu.

Nebojte sa vzorov

Nebojte sa rúcať konvencie, nebojte sa vzorov, nebojte sa experimentovať. Strach ešte nikdy nezariadil peknú obývačku, no experimentovanie áno. Aké vzory sú trendy? Kvety, abstraktné a geometrické tvary, podobne ako pri lampách, nesie sa to v jednej línii. Bojíte sa, že žlté kreslo s kvietkami bude pôsobiť infantilne? Možno, ale predstavte si, ako oživí a skrášli vašu obývačku.

Drevo kraľuje materiálom

Rustikálny drevený nábytok, žiadne dokonalé línie, ale nahrubo hobľované dosky, poctivá ručná práca, žiadna dokonalosť pochádzajúca zo strojovej výroby. Stoly, skrinky či stoličky s krásnou patinou vizuálne zohrejú váš interiér a dodajú mu šmrnc.

Kovové akcenty

Kovové doplnky – vázy, rámy na obrazy, dekorácia, kľučky na dvere či svietniky – dokonale ladia s drevom. Najlepšie sú tmavé odtiene – mosadz, meď, prípadne svetlejšie zlato. Sú šperkom obývačky, ktorý zvýrazní celkový štýl a jednotlivé kúsky nábytku.

Nebojte sa experimentovať, nesnažte sa zapáčiť každému, buďte sám sebou, pretože páčiť sa každému znamená byť nudný. Skúšajte nové veci, oživte svoje bývanie nekonvenčnými kombináciami.

Leave a Comment