Bývanie

Ako sa chrániť pred pohromou?

S prírodou sa neradno zahrávať. Dokáže nám pripraviť také prekvapenie, práve v takej chvíli, keď to najmenej čakáme. Práve preto by ste mali byť neustále pripravený. Nikdy neviete kedy udrú povodne, nikdy neviete kedy udrie blesk do vašej strechy. Všetko sú to udalosti, ktoré neviete predvídať. Premýšľali ste niekedy nad poistením vášho majetku pred prírodnými katastrofami? Ešte ho nemáte? Ak ho ešte nemáte tak neváhajte a poistite sa čím skôr. Kým sa ešte nič nestalo. Čo viete, možno zajtra udrú povodne a vy budete márne lamentovať nad nevyčísliteľnými škodami!

shutterstock_120786226

Poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti

V týchto dvoch poistkách máme dva zásadné rozdiely. Nie je to jedno a to isté! Neviete aký je v tom rozdiel? My vám to objasníme.

Zásadný rozdiel medzi poistením nehnuteľnosti a poistením domácnosti je ten, že poistenie nehnuteľnosti sa vzťahuje na ochranu stavebnej časti, zato poistenie domácnosti sa vzťahuje na zariadenie vášho domu alebo bytu. V tomto je zásadný rozdiel, tak nie, že si to budete ešte mýliť!

Je poistenie dôležité?

Rozmýšľate nad tým, či investovať peniaze do ďalšieho poistenia? Ledva ledva vyžijete z peňazí, ktoré vám ostatnú po splatení všetkých inkás a ešte máte investovať ďalšie peniaze do poistenia domácnosti a nehnuteľnosti. Verte, či neverte, obe tieto poistenia sú veľmi dôležité a neradno na nich šetriť. Nikdy neviete čo sa môže stať a aké škody vám to môže spôsobiť. Uvidíte potom o koľko sa vám navýšia náklady na rekonštrukciu po prírodnej katastrofe, keď nebudete poistený. Radšej to neriskujte a vopred sa pripravte!

Niekedy nespôsobí škody len prírodná katastrofa, môžete to byť aj vy!

Vy ako ničiteľ!

Nemusí to byť vždy len príroda čo spôsobí katastrofu na majetku. Aj vy,vaša nešikovnosť a nepozornosť dokáže spôsobiť škodu na majetku. Viete o tom, že mnohé poisťovne ponúkajú ku klasickému poisteniu domácnosti aj poistenie zodpovednosti? Aké to je? Je to taký druh poistenia, ktorý vás ochráni vtedy, ak práve vy spôsobíte škodu na majetku niekomu druhému. Napríklad keď sa vám podarí vášmu susedovi zlomiť kľučku na vchodových dverách. To bol len jeden z mnohých príkladov.

Peniaze na poistenie domácnosti nešetrite, verte, že sa vám to určite raz vráti. Chráňte sa pred pohromou!

Leave a Comment