Praktické tipy

Ako zabaviť deti počas prázdnin?

Letné prázdniny sa už už dobíjajú do vášho obydlia a vy im s radosťou otvárate. Konečne si vaše detičky oddýchnu od stresov, ktoré ich prenasledovali dlhých desať mesiacov. Vy ste však pracujúca osoba a máte problém s tým ako skonsolidovať váš čas s časom, ktorý má vaše dieťa. Už ho nemusíte naháňať, aby si rýchlo spravilo domáce úlohy. Už sa s ním nemusíte do neskorých nočných hodín učiť matematiku alebo iné predmety. Pre vaše dieťa nastal dvojmesačný oddych, ktorý musí dostatočne využiť na hry a vybláznenie. Chcete drobné rady, ako vaše dieťa zabaviť počas letných prázdnin?

shutterstock_80517172

Netráviť čas pri počítači

Skúste zabezpečiť to, aby váš špunt trávil čo najmenej voľného času pri počítači. Nielen, že si kazí oči, ale sa aj izoluje od svojich kamarátov. Decká sa bláznia vonku na ihrisku, kopú do lopty, lozia po preliezkach, šmýkajú sa na šmýkalkach a ten váš sedí doma pri počítači? Povedzte tomu rázne nie! Vyžeňte ho na ihrisko za ostatnými. Spomínate si, keď ste boli práve vy malé dieťa? Odišli ste po obede a vrátili ste sa až na večer, keď už sa slnko ukladalo na spánok. To boli úplne iné časy. Dnešné deti to nepoznajú, alebo lepšie, nechcú poznať! Hlavne, že stále tvrdia, že sa nudia. Nemajú čo robiť, avšak vonku by sa našlo toľko aktivít, ktorým by sa mohli venovať, že až.

Hrát mohou aj goodgame empire 

Loptové hry

Ak už deti vyženiete sa hrať pred dom, bolo by dobré dať im aspoň do ruky loptu. Pri hre s loptou sa decká z určitosťou vybláznia až tak, že na druhý deň nebudú môcť pomaly vstať z postele. Ale veď to treba, čo budú kysnúť doma na zadku? Ak sa im nechce, skúste sa k nim pripojiť aj vy, milí rodičia. Trošku pohybu ani vám nezaškodí, avšak pozor, nie, že budete večer chodiť zhrbení, pretože vám seklo v krížoch!

Kúpanie v bazéne

Ak máte priestor na vašej záhradke, neváhajte a vyplňte ho bazénom. Decká nebudú vedieť od radosti čo skôr a verte, či nie okamžite zabudnú na počítač a počítačové hry! Budú vás prosiť, aby sa mohli kúpať aj dlho do noci. Pri letných horúcich dňoch to bude ako stvorené, len pozor na priame slnko. Nezabudnite im dať na hlavu šiltovku, aby nedostali úpal.

Leave a Comment