Komerčné články Praktické tipy

Ako zvládnuť horúčavy na dovolenke?

Aj keď sa leto pomaličky končí, mnohí z nás čakajú práve na toto obdobie, kedy cestovné kancelárie ponúkajú lacné zájazdy k moru. Treba si však uvedomiť, že aj keď sa leto u nás končí, horúce počasie v dovolenkových strediskách trvá o čosi dlhšie ako u nás. Prečítajte si nasledujúce rady, ktoré vám pomôžu zvládnuť horúce počasie v prímorských strediskách.

shutterstock_127662053

Od 11:00 do 15:00 sa zdržiavajte v chládku

Práve v tomto časovom rozmedzí je slnko najintenzívnejšie. V mnohých dovolenkových strediskách tento čas využívajú na siestu. Nič sa nerobí a dokonca aj pouliční obchodníci oddychujú a nepredávajú. Pod chládkom nemáme na mysli slnečník alebo prístrešok. Je potrebné, aby ste sa v takomto čase nachádzali v chladnejších interiérových priestoroch. Ak svoj organizmus podceníte, môže vám hroziť prehriatie organizmu, čiže úpal. Choďte na hotelovú izbu, ženy dajte sa len do podprseniek a muži do boxeriek a nechajte oddýchnuť svoje telo. Poprípade, ak ste sa spálili, ponatierajte sa krémom po opaľovaní alebo použite chladené kyslé mlieko, ktoré pôsobí blahodárne na spálenú pokožku.

Plavky striedajte

Najmä ženy, ktoré mávajú často ženské problémy, by si mali dávať pozor na menenie plaviek. Samozrejme, nejde len o módu. Predovšetkým ide o zdravie. V prípade, že si necháte plavkové nohavičky dlhšiu dobu na sebe, riskujete nachladnutie odspodu.

Nezabúdajte na príjem tekutín

Samozrejmosťou na dovolenke je zvýšenie príjmu tekutín. Pite preto veľa čistej neperlivej vody. Skúste sa nevyhýbať čajom. Dokážu totižto uhasiť smäd skôr ako ochutené minerálky. Kľudne vypite aj päť litrov vody. Vaše telo aj tak väčšinu vypotí.

Ak sa ale nadmerne potíte, bude pre vás pitie veľkého množstva tekutín nočnou morou. Nevyhýbajte sa tekutinám a radšej si oblečte nepriliehavé vzdušné oblečenie. Okrem vzdušného oblečenia noste vzdušné brazilky. Nielenže sú pekné, ale aj pomáhajú vašej pokožke dýchať.

Leave a Comment