Bývanie Komerčné články

Travertín – prírodný kameň používaný na výrobu dlažieb a obkladov

Samotná Wikipédia hovorí, že travertín je druh vápenca vznikajúceho vyzrážaním zo sladkovodných minerálnych alebo termálnych prameňov. Mnohí z nás o tomto fenoméne ani len netušili. Vedeli ste, že Spišský hrad je postavený na travertínovej kope?

shutterstock_88889665

Spišský hrad nás ale v tomto prípade nebude zaujímať. Hlavnou hviezdou je práve prírodný kameň travertín, z ktorého sa začali vyrábať dlažby a obklady.

Exteriérové dlažby z travertínu

Ak plánujete v blízkej dobe rekonštrukciu exteriérových priestorov a hľadáte exteriérové dlažby, ktoré zvládnu akékoľvek vrtochy počasia, tak ste na správnom mieste. Travertínové exteriérové dlažby majú originálny dizajn, nadčasovosť a predstavujú luxus. Nielen zbohatlíci, ktorí majú na účte milióny, si môžu dovoliť takýto typ luxusu. Ak práve nie ste milionár a hľadáte cenovo prístupné travertínové dlažby, nájdete ich u Travert.
Travertínovú dlažbu dodávajú vo veľkosti 30×30 cm, 40×40 cm, 60×30 cm, 60×40 cm a 60x60cm. Môžete si vyberať z niekoľkých druhov opracovania a farebných variácií.

Interiérová dlažba z travertínu

Interiérová dlažba má rovnaké vlastnosti ako exteriérová, len s tým rozdielom, že je vyrobená špeciálne len do interiéru. Údržba interiérovej dlažby nie je vôbec náročná. Postačí vám len dobrý mop alebo bavlnená handra, s ktorou pretriete nečistoty po celej dĺžke a šírke dlažby.

Luxusný nadčasový interiérový obklad

Okrem kvalitného obloženia na zemi môžete pokukávať aj po luxusnom stenovom obklade z prírodného kameňa. Ušetrí vás od pravidelných malieb stien a prinesie vám do domácnosti závan luxusu. Najčastejšie sa dáva do väčších priestorov (obývačka, kuchyňa alebo predsieň).

Leave a Comment