Praktické tipy

Zopár tipov, ako si zjednodušiť život

To, aký život žijeme, sa neodzrkadľuje len na našom tele. Vplýva aj na našu psychiku a ovplyvňuje našu náladu. Ak si chcete skvalitniť život a chcete sa cítiť lepšie, poradíme vám zopár skvelých tipov, ako si zjednodušiť život.

Začnite si veci zapisovať

Keď už máte pocit, že vám všetky povinnosti padajú na hlavu, túžite si ich trošku zorganizovať a naučiť sa odlišovať dôležité a menej dôležité úlohy, skúste si kúpiť diár – pokojne aj motivačný, ktorý vás bude motivovať žiť lepšie, zdravšie a užívať si život plnými dúškami. Okrem toho si budete môcť doň zapisovať aj úlohy, stretnutia a iné dôležité veci, ktoré si potrebujete zapamätať.

Naučte sa povedať nie, keď to tak cítite

Niekedy pod tlakom prikývneme na tom, čo je nám proti srsti. Buďte úprimní a vždy, keď sa nestotožňujete s názorom komunikačného partnera, povedzte nie. Uvidíte, že sa budete cítiť lepšie a nebude vás nič trápiť. Možno vás konečne aj prestane otravovať kolega v práci, aby ste urobili robotu aj za neho.

Nesledujte sociálne siete a vypnite si mobil

Skúste aspoň na týždeň zabudnúť na sociálne siete a vypnite si mobil. Uvidíte, že si nájdete čas aj na činnosti, o ktorých ste tvrdili, že sa im nestíhate venovať. Vari potrebujete každý deň vidieť, či si vaša kamarátka spravila novú selfie?

Upracte si vzťahy

Máte v rodine toxický vzťah, problém s partnerom alebo problém s rodičmi? Nečakajte na to, kým tá druhá osoba príde za vami. Upracte si vzťahy, pretože len zbytočné odkladanie a ignorovanie problému vzťahy ešte viac pokazí.

Leave a Comment