Komerčné články Praktické tipy

Znižujte odpad a šetrite planétu!

Nie každý sa k našej planéte správa dobre. Niektorí sa nestarajú o čistotu životného prostredia a je im úplne jedno, že vyhodia odpadky do prírody, alebo že využívajú autá v nepraktických podmienkach a podobne. Na planéte je už cítiť globálne otepľovanie.

Pred niekoľkými rokmi bolo cez zimu veľa snehu a dneska už len občas nasneží. Leto je veľmi horúce a niektoré dni sa vtedy nedajú vydržať. Vyplytvali sme aj prírodné zdroje a už nám takýmto spôsobom veľa času na planéte neostáva. Naša planéta sa však dá aspoň trochu zachrániť. Ako?

Ako zachrániť planétu?

Na výber prichádza niekoľko možností, ako aspoň čiastočne šetriť planétu. Prvou možnosťou je vyhýbanie sa automobilom. Áno niekedy to je nepraktické, ale ako dopravný prostriedok viete využiť napríklad bicykel. Ale rovnako viete použiť aj hromadnú dopravu, keďže tá prepravuje veľa ľudí v jednom vozidle naraz. Ďalej môžete recyklovať odpad. Recyklovanie nás učili už v škôlke a určite je dôležité. Recykláciou plastov, papiera a podobne šetríme výrazne našu planétu. Taktiež existujú zero wasteprodukty. Tie nie sú balené v žiadnych obaloch a keď aj sú tak z obalov, ktoré sú bio. Rovnako aj rôzne výrobky, ktoré sú vyrobené z prírodných materiálov. Veľa ľudí môže siahnuť po tejto voľbe, keďže aj na Slovensku sa nachádzajú zero waste obchody. Niektoré produkty sú vyrobené z takých materiálov o ktorých ste doposiaľ možno ani nepočuli.

Týmito spôsobmi sa dá naša planéta aspoň z časti šetriť. Samozrejme existujú rôzne organizácie, ktoré napríklad sadia stromčeky. Táto činnosť je tiež veľmi potrebná, keďže práve vďaka rastlinám a stromom, môžeme dýchať čerstvý vzduch. Čoraz viac firiem sa snaží šetriť planétu, no niekto sa nemusí snažiť vôbec. Ľudia, ktorý neberú ohľad na životné prostredie to však neskôr oľutujú. Bolo by preto dobré aspoň z časti našu planétu chrániť, aby sme tu vydržali, čo najdlhšie.

Nečakajte a chráňte našu planétu aj vy!

Leave a Comment