Komerčné články Zdravie

Vytvorte ideálne podmienky pre spánok vášho bábätka

Letné horúčavy sú nepríjemné nielen pre tehotné ženy, ale najmä pre malé bábätka. Mamičky sa musia popasovať s opuchom nôh, kŕčovými žilami a bolesťami hlavy. Dieťatku vadí horúci vzduch a svoju nespokojnosť dáva najavo srdcervúcim plačom.

Pozor na klimatizáciu

Rozhodne nezapínajte klimatizáciu tam, kde je vaše bábätko. Extrémne horúčavy môžu byť síce aj v interiéri, rozhodne však nezapínajte klimatizáciu, ktorá vaše dieťatko ohrozuje. Vzduch ochlaďte vtedy, keď tam bábätko nie je. Do detskej postieľky dávajte drobčekovi príjemnú bavlnenú plachtu, prikrývku. Nezabúdajte, že dieťatko má ešte veľmi krehučkú pokožku. Nemôžete si dovoliť experimentovať s materiálmi.

Cestovná postieľka je vynikajúci pomocník<

Ak cestujete s drobčekom na dovolenku, rozhodne ho nedávajte spávať na priame slnko. Zoberte si so sebou skladaciu cestovnú postieľku, ktorú si rozložíte v hotelovej izbe a počas siesty, čo budete oddychovať, uložíte do nej svojho drobčeka. Dávajte však na dieťa pozor. Cestovné postieľky sú síce bezpečné, ale stať sa môže čokoľvek. Treba si uvedomiť, že malé detičky sú veľmi živé a aj minúta nepozornosti sa môže zmeniť na tragédiu.

Leave a Comment