Praktické tipy

V čom sa skrýva pravé tajomstvo lásky?

Lásku môžeme chápať ako vzťah, ktorý nadviažeme k druhému človeku a postupom času sa práve ten stáva neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Láska je predmetom mnohých diskusií, ktoré sa snažia v prvom rade ľuďom pomôcť vyriešiť problémy, ktoré so sebou samozrejme prináša. Je to ale rôzne a záleží to do konkrétnej situácie. Niekto je práve čerstvo zamilovaný a iný sa snaží prinavrátiť stratenú rovnováhu do dlhodobého vzťahu. To všetko je však láska.

Dôležité je vedieť, ako v nej aj po rokoch zachovať to čarovné kúzlo, ktoré nás spája. Je to ale vôbec možné, keď nás denne zaplavuje veľké množstvo problémov všedného života? Dá sa popri tom všetkom si naplno užívať lásku? Samozrejme, že áno, len si je nutné uvedomiť niektoré významné veci a niečo preto aj urobiť!

Buďte vďační

Ďakovať sme zvyknutí väčšinou za niečo, čo dostaneme zadarmo. Sme poctení a milo prekvapení a veľmi si to vážime. Teda aspoň viacerí z nás. Presne tak by to malo fungovať aj vo vzťahu. Nemyslíme tým len poďakovanie za dar od milovanej osoby. Tu je prejav vďačnosti o niečom inom.

Nič nie je v živote zadarmo, a ani trvalá veľká láska nie je na tom inak. Váš vzťah s milovanou osobou je dar. Neberte ho ľahkovážne a hlavne nie ako samozrejmosť. Vieme, že občas môže prísť nedorozumenie a konflikt, no vždy si spomeňte, že ste spolu z nejakého dôvodu a verte tomu, že bez partnera, na ktorého ste si vytvorili možno aj návyk by bol život veľmi smutný.

Komunikujte spolu

Komunikácia je dôležitá aj v bežnom živote, pretože sa s jej pomocou dá veľmi veľa vecí vyriešiť. Podobne to samozrejme funguje aj vo vzťahu. Ak sa spolu rozprávate o všetkom, nepustíte do svojho vzťahu žiadne nezhody, pretože si všetko vydiskutujete. Nikdy v sebe nič neduste. Pokiaľ je to pre vás náročné, mali by ste začať na tom pracovať a využívať slová pravidelne. Váš vzťah žije vzájomným zdieľaním rôznych pohľadov na svet, ktoré ak sa dokážu pochopiť, môžeme hovoriť o tolerancii.

Keby náhodou pri výmene názorov predsa len došlo k nezhode, nechajte tomu chvíľu čas. Láska neznamená, že musíte mať zákonite vždy pravdu. Niekedy musíte vstrebať aj názor, o ktorom si myslíte vy niečo iné.

Doprajte si voľnosť

Tajomstvo vzťahu, ktorý má nejakú hodnotu sa skrýva aj v slobode. Dajte svojmu partnerovi voľnosť a odpútajte sa od neho. Prílišné lipnutie na druhom nemusí byť pre zdravý vzťah ideálne. Každý človek potrebuje svoj priestor na osobnú realizáciu, aby mal pocit, že môže byť tým, kým chce byť on, nie tým, čo si predstavujete vy vo svojej hlave. Aj to je pravá láska.

Šťastie druhej osoby prospieva aj vám. Skutočná láska by si preto nemala klásť podmienky, mať veľké očakávania, mala by prijať partnera takého, aký je. Prinajmenšom mu môžete ukázať, že niektoré veci sa dajú robiť aj inak a lepšie, no na silu to zrejme asi nepôjde.

Leave a Comment