Praktické tipy

Unikla vám tá najlepšia akčná scéna? S digitálnou televíziou sa to nestane

Akčných filmov je v ponuke veľa. Veľmi veľa. Vybrať top 5 nie je jednoduché. Najmä keď patríte medzi ich skalných fanúšikov. Stavme sa, že rebríček svojich obľúbených akčných filmov už máte. Porovnajte ho s naším výberom. V koľkých filmoch sa stretneme, čo poviete? Nájdete v tom našom film, ktorý ste ešte nevideli?

Ak áno, inšpirujte sa. Dobrý akčný film nikdy nie je zlý. Nemusíte byť v správnej chvíli na správnom mieste. Neobmedzujte sa. S TV v mobile a digitálnou televíziou si ho pozriete, keď sa to vám bude páčiť.

Mad Max: Zbesilá cesta

Postapokalyptický austrálsky akčný film v našom výbere nesmie chýbať. Dynamické akčné scény sú jeho súčasťou od začiatku do konca. V kine rozhodne je na čo pozerať. Je otázne, či si ich pri prvom pozretí dokážete aj patrične vychutnať. Niektoré momenty sa odohrávajú tak rýchlo a šialene, že vám poriadne nedôjde, na čo to vlastne pozeráte. Digitálna televízia to bezproblémovo umožňuje.

Pretočte si úsek, ktorý vám unikol, alebo si film po skončení pozrite opäť. Zárukou úspechu je aj hviezdne obsadenie. Mela Gibsona vystriedal Tom Hardy a zvládol to výborne. V prípade Charlize Theron je tiež na čo pozerať. Je výrazná a z jej postavy vyžaruje neprehliadnuteľná sila.

John Wick

Vlúpať sa do domu, ukradnúť auto a ešte aj zabiť milovaného psa Johnovi Wickovi sa nevypláca. John Wick s vinníkmi poriadne zatočí. Neveríte? Pozrite si ho aj hneď. S TV v mobile sa to dá. Bez poriadnej prestrelky to v dobrom akčnom filme nejde. Ani tu nechýba. Humor sa neobjavuje často, ale je trefný a na správnom mieste.

Príbehovo sa film nemá čím chváliť, ale poctivo natočené ostré akčné scény a temný formálny štýl to divákovi vynahradia. Hlavný hrdina v podaní Keanu Reevesa sa z nich teší a je to na ňom aj vidieť. S Johnom Wickom je to náročné. Je ťažké povedať, či má viac milovníkov alebo odporcov. Do ktorej kategórie sa zaradíte vy?

Terminátor 2: Deň zúčtovania

Neveríme, že ste si pokračovanie úspešného amerického sci-fi trileru nechali ujsť. Mnoho milovníkov akčných filmov ho pokladá za to najlepšie, čo sa v tomto žánri doteraz objavilo. Filmu nechýba správne napätie, humor ani energia. O prestrelky a explózie vo filme nie je núdza. Režisér James Cameron si na nich dal skutočne záležať.

Arnold Schwarzenegger si svoju rolu a hlášky, ktoré správny fanúšik pozná naspamäť, užíva ešte viac ako v prvej časti. Logické nezrovnalosti si tu všimne hádam každý. Dajú sa odpustiť. Komu ide v akčných filmoch o presnosť? Akčné scény sú ťahúňom, kvôli ktorým sa do kina vyberiete a v Terminátorovi veru je na čo pozerať. S TV v mobile si tie obľúbené môžete púšťať stále dookola. Super, čo poviete?

Indiana Jones

Archeológ s klobúkom a bičom, Indiana Jones, si získal srdcia všetkých. Viete povedať, ktorá časť je tá najlepšia? Problém, však? Stretávame sa s ním od roku 1981. Na nového Indiana Jonesa v podaní Harrisona Forda sa netešili len milovníci akčných filmov. Historické pozadie a skvelá zápletka láka k televíznym obrazovkám aj dnes.

Dobyvatelia stratenej archy, Indiana Jones a Chrám skazy, Indiana Jones a posledná krížová výprava alebo Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky. Ktorú časť si pozriete dnes? Digitálna televízia vám umožní pozrieť si aj všetky programy. Presvedčte sa. Indiana Jones a jeho napínavý príbeh už čaká. Tandem Georgea Lucasa a Stevena Spielberga funguje od prvej časti až po poslednú.

Temný rytier

Batman vás nepresvedčil? Názor zmeníte hneď, ako dopozeráte Temného rytiera. Možno ho zmeníte ešte skôr. Boj so zločinom nás nikdy neomrzí. Režisér Christopher Nolan to dobre vie. 152 minút, v ktorých sa dej filmu odohráva, vám utečie tak rýchlo, že si ani nespomeniete, že si ho vďaka digitálnej televízii môžete kedykoľvek stopnúť.

Joker je znázornený tak dôveryhodne, že niekedy je lepšie na neho nepozerať. Stvárnil ho Heath Ledger a posmrtne mu za túto rolu udelili Oscara. Dialógy, akcia, dokonalé scény, skvelá atmosféra a výkony hercov. Toto všetko v Temnom rytierovi nájdete. Superhrdina, na ktorého budete aj po skončení filmu dlho myslieť.

Akčné filmy sú plné rýchlych scén. Obraz sa často mení. Niekedy má človek problém sa v tom tempe zorientovať a často sa pristihne pri tom, že na obrazovku pozerá s otvorenými ústami a snaží sa prísť na to, čo práve videl. S digitálnou televíziou a TV v mobile sa nemáte čoho báť. Akčné scény si môžete prehrávať stále dookola. Kým si ich poriadne nevychutnáte.

Leave a Comment