Komerčné články

Unikátne použitie fialovej rastliny

O využití niektorých rastlín vieme naozaj všetko. Počas jarného obdobia sa začína príroda prebúdzať a plodí najvzácnejšie dary, ktoré sme si v minulosti tak veľmi nevšímali. Návrat k prírode je správnou cestou a pokiaľ ho budeme praktizovať pravidelne, môžeme sa uchrániť od prípadnej infekcie a posilniť svoju imunitu.

Každá rastlina má svoj špecifický vzhľad, účinok, obsah látok a výskyt. Niektoré sa konzumujú, iné potrebujete použiť na pleť vo forme výťažkov alebo nás obohacujú príjemnou vôňou, ktorá dokáže niekedy tiež liečiť. Dalo by sa povedať, že levanduľa je univerzálna rastlinka, ktorá zažíva vo svojom využívaní a pestovaní na našom území veľký boom.

Niekto si kúpi levanduľové mydlo priamo v lekárni a podobných prevádzkach, iný si trúfne na jeho výrobu priamo doma. Základom levandule je obsah, ktorý má upokojujúce účinky na náš organizmus a zmysly. Dokáže však pôsobiť aj na žalúdok a kožu.

V boji proti lupinám

Dokonca aj odborný dermatológ vám môže poradiť, že účinok levanduľového oleja je veľmi vhodný na zmiernenie tvorby lupín. Týmto problémom trpí väčšina z nás a niekedy sa ho nevieme raz a navždy zbaviť. Pokožka, z ktorej vlasy vyrastajú sa denným umývaním nesmierne vysušuje. Kúra z takéhoto oleja je na tento účel ako stvorená. Olej vmasírujte do pokožky a nechajte pôsobiť pokojne aj pol hodinu, potom samozrejme opláchnite vlažnou vodou a jemným šampónom.

Proti nadúvaniu

Zlé trávenie a nadúvanie je nepríjemné pre viacerých ľudí. Čo nám ho spôsobuje závisí od každého jedinca, strava, užívanie liekov a iných potravín, ktoré majú vysoký obsah umelých farbív a konzervantov. Zlé trávenie môže zmierniť obsah polyfenolov (druh antioxidantu), ktoré obsahuje levanduľa. Zo sušenej rastlinky si skúste pripraviť zdravé jedlo a uvidíte, či bude účinok uspokojivý. Pre aromatické účinky to príliš nepreháňajte. Napríklad v jogurte by to mohlo chutiť celkom zaujímavo.

Relaxácia

Prospešných účinkov levandule je naozaj veľa, jedným z najznámejších je však ten aromaterapeutický. Vôňa levandule vás môže upokojiť a uspať. Výskumy to dokázali a výsledkom bolo zistenie, že aróma z levandule znižuje srdcovú frekvenciu a krvný tlak, čo vás automaticky dostane do kľudného stavu. Veľmi dobrými a takmer rovnakými účinkami disponuje argánový olej. Ak si jeden alebo druhý primiešate do kúpeľa, zapálite čajovú sviečku, wellness vás odreaguje a zbaví všetkých negatívnych vplyvov.

Leave a Comment